Předposlední červencový den. To je termín dokončení přístavby u základní školy v Tyršově ulici, na kterém se město dohodlo s firmou VW Wachal.

„Domluvili jsme se na termínu dílčího převzetí stavby na 30. červen a dokončení včetně terénních úprav na 30. červenec,“ řekl místostarosta Miloš Petera.
Stavbu už delší čas provází zdržení. Pokud však firma daný termín splní, dočkají se školáci v novém školním roce konečně jídelny.

Právě jídelna byla hlavním motivem ke stavbě. Místní žáci už více než deset let musí chodit na obědy do restaurace na zimním stadionu. „Jídelna je priorita a věc, která nás rodiče trápí nejvíce,“ tvrdí za všechny Tomáš Laš.

Přístavba měla být původně hotová už na konci dubna, objevily se však problémy s víceprácemi a navyšování nákladů. Dělníci totiž na začátku roku odkryli část historické zdi a stavba se dostala do skluzu kvůli zachování nálezu. Po dohodě s památkáři město jako investor stavby jídelny nad částí hradeb, která unikla poničení, vybuduje vitrínu s přístřeškem, kde bude vidět řez hradbou.

Kromě jídelny by v přístavbě neměly chybět šatny, byt školníka nebo učebny. Obě budovy spojí skleněný blok.