Ve městě začala třetí etapa privatizace městských bytů. O jejich prodeji už zástupci města rozhodli. Jedná se o zhruba dvě stovky bytů hlavně na Boleslavské třídě. Vybrána byla i realitní kancelář Immo, prostřednictvím které město byty prodá. „Privatizace se týká 185 bytů na Boleslavské třídě, dvou domů Na Rejdišti, v lokalitě ulice 28. října a jednoho na Palackého třídě,“ řekl místostarosta Miloš Petera.

Obyvatelé těchto bytů se však o záměru města dozvěděli až z Nymburského deníku. „Zaráží mě, že o tom nic nevíme. Město by mělo vydat nějaké instrukce, měli by nás informovat, jak to bude probíhat, aby nevznikaly zbytečné obavy,“ řekl Petr Pěnička, obyvatel jednoho z bytů v Boleslavské ulici, kterého se prodej týká.

Podle místostarosty však k prodeji hned tak rychle nedojde. „Musí se udělat ještě znalecké odhady cen bytů,“ dodal Petera s tím, že nájemníci těchto bytů mají předkupní právo a budou včas informováni a vyzváni k podání nabídky půl roku předem.

Prodej probíhá v rámci třetí etapy privatizace městských bytů. Město má v plánu si ve vlastnictví ponechat jen asi stovku bytů v okolí náměstí, které jsou lukrativní. Byty v ostatních, méně atraktivních lokalitách se prý městu nevyplatí.

 

Jakých lokalit se 3. etapa privatizace bytů týká?

185 bytů na Boleslavské třídě

dva domy Na Rejdišti

lokality ulice 28. října

jednoho domu na Palackého třídě