O 190 hektarů by se měla rozrůst průmyslová zóna na severu města. Jedná se o lokalitu kolem plánované druhé etapy obchvatu města. Návrh na změnu územního plánu, která s rozšířením severní průmyslové zóny počítá, projednávali zastupitelé města na svém posledním zasedání.

Do budoucna by tak měla průmyslová zóna zasahovat na jižní straně k areálům Českých drah, na severu pak až téměř ke katastrálnímu území Kovanska. Hranici by tvořil dokončený obchvat města.

Ne všechny pozemky, které by do rozšířené průmyslové zóny patřily, vlastní město. To je bude muset vykoupit. Jedná se vesměs o zemědělskou půdu. “S vykupováním a zasíťováním pozemků chceme postupovat podle zájmu firem, tedy postupně,“ řekl místostarosta Miloš Petera

O zájem firem nouze není. Od roku 2003 tu firma Cadence Innovation (dříve Peguform) vyrábí plastové díly pro automobilový průmysl. Před časem tu výrobu zahájila čínská firma na výrobu plazmových televizí Changhong Europe Electric. Ta má navíc podle Petery zájem o další rozšíření výroby a tedy i o další pozemky.

Nedávno o lokalitu v severní průmyslové zóně projevila zájem i další čínská firma, která by v Nymburce chtěla vyrábět hlubokotiskové válce pro polygrafický průmysl.

Zájem zahraničních firem prý nymburská radnice vítá. „Jsme rádi za každý projekt, který se naskytne,“ řekl Petera s tím, že původ firmy je otázkou nabídky a poptávky.