Jak se zdá, i pro nymburské zastupitele je problém rušení nočního klidu, na který si stěžují lidé bydlícív okolí diskoklubu Alcatraz, neřešitelný. Ani na žádost zastupitele Jiřího Kuhna se toto téma nedostalo do programu středečního zasedání zastupitelstva. A to i přesto, že o zařazení tohoto bodu zažádal jeden z místních Vladimír Tázler.

Ten všem zastupitelům společně s žádostí zaslal i výsledek ankety, kterou mezi místními lidmi uspořádal. „Z ní vyplývá, že většina z třiceti lidí, kteří formulář vyplnili, rušení nočního klidu vnímá jako problém,“ řekl Tázler. Starosta však o údajích pochybuje. „Údaje jsou podle mne zkresleny a tendenčně vymáhány,“ dodal Ladislav Kutík.

Sedmadvacet z 29 lidí navícv anketě souhlasilo s vydáním obecně závazné vyhlášky, kterou by radnice omezila hudební produkci po 22. hodině. Tu však zastupitelé v září odložili. „Dohodli jsme se s provozovatelem diskoklubu na určitých opatřeních a výsledky teď vyhodnocujeme. Na příštím zasedání s výsledkem seznámím zastupitele i veřejnost,“ řekl místostarosta Miloš Petera.