Už zítra budou úplně uzavřeny železniční přejezdy v Pražské a Tyršově ulici. A to kvůli opravě obou přejezdů v rámci rekonstrukce železničního mostu. Ten musí kvůli splavnosti Labe povyrůst o téměř jeden metr. Uzavírka a dopravní omezení potrvají jeden týden, tedy do neděle 2. září.

V Tyršově ulici objízdná trasa povede obousměrně ulicí Okružní, Zbožskou a dále po ulici Purkyňova.

Objížďce se řidiči nevyhnou ani v ulici Pražská. Tady objízdná trasa povede obousměrně přes Hořátev a odtud pak do Sadské či na Zvěřínek. „Stejná objízdná trasa pak bude platit i pro autobusovou dopravu,“ řekl dopravní náměstek ČSAP Jiří Janeba.

Pro chodce by u obou uzavřených přejezdů měl být zajištěn provizorní přechod přes železniční trať.

Kvůli rekonstrukci železničního mostu, která zahrnuje také opravu pěší lávky a železničních svršků, stále trvá také vlaková výluka trati Nymburk – Sadská. „Vlaky jsou nahrazeny autobusovovou dopravou, která jezdí podle jízdního řádu Českých drah,“ řekl vrchní přednosta Uzlové železniční stanice Nymburk Jaroslav Litera. Stejně jako uzavřené přechody, by výluka vlaků měla skončit v neděli 2. září. Největší dopravní chaos však nejspíš nastane 8. září. To by měl na dva týdny zavřít kamenný most přes Labe včetně ulice Boleslavská, a to až ke křižovatce s ulicí Zbožská.