Poslanec Miroslav Jeník z Nymburka si v letošních volbách udržel místo v poslanecké sněmovně, kam byl dosazen jako jediný kandidát z Nymburska. Tomáš Mach z nymburské České strany sociálně demokratické se na svůj nový poslanecký post nedostal.

ČSSD v Nymburce o jedno procento hlasů předstihla místní ODS, preferenční hlasy ale technickému náměstkovi akandidátovi doparlamentuTomáši Machovi nezajistily vstup do poslanecké sněmovny. Získal jich 1 591, což bylo pouhých 1,22 procent. Jak se aktuálně vyjádřil pro Nymburský deník?

"Takový je život, jedeme dál. Poučíme se z chyb, které jsme bezesporu udělali. Nyní nás po krátkém odpočinku čeká příprava na podzimní komunální volby,“ sdělil Tomáš Mach, který dnes bude v Praze svědkem naznačovaných personálních změn ve straně.

Poslancem je stále padesátiletý Nymburák Miroslav Jeník. Ten svůj post obhájil s podporou 2 132 nymburských hlasů a do sněmovny byl zvolen mezi sedmi kandidáty ze Středočeského kraje. Jeho vyjádření k aktuální situaci se nám zatím nepodařilo získat.

Za Věci veřejné se do sněmovny dostal mladý ekonom Radim Vysloužil z Čelákovic.