Město jako majitel nymburské nemocnice bude muset sáhnout hluboko do své vlastní kapsy. V nemocnici je totiž potřeba, aby se stala moderní a splňovala evropský standard, investovat v příštích měsících milionové částky. Pro příklad, jen nové stravovací zařízení, které má být v provozu už na podzim příštího roku, bude město stát kolem 20 milionů korun.

V současné době probíhá v nemocnici rekonstrukce části chirurgického oddělení včetně operačních sálů a zhruba čtvrtiny lůžkového oddělení. „Chceme, aby standardním vybavením každého pokoje v budoucnosti bylo sociální zařízení,“ uvedl místostarosta Nymburka Miloš Petera. Na rekonstrukci oddělení se podařilo městu získat dotaci ve výši 2,5 milionu korun od ministerstva financí.

Nejbližší úkol pro město je podle Petery sehnat peníze na přístrojové vybavení nemocnice. „Dáváme přednost rentgenu a CT, což jsou přístroje, které potřebují vyměnit. Žádali jsme o dotaci z Regionálního operačního programu, ale ta bohužel nevyšla. V nejbližších dnech budeme jednat o jiných finančních zdrojích,“ uvedl Petera.

Milena Jínová, Hana Novotná