Otázka provozování nemocnice vyvolala živou diskusi mezi lidmi. Má nemocnici provozovat město, nebo soukromník? Co bude pro nemocnici lepší? To teď vrtá hlavou nejen Nymburákům. Zastupitelé na svém posledním zasedání totiž schválili, že nemocnici bude provozovat město. Na rizika takového rozhodnutí poukazoval i současný ředitel nemocnice Radek Chmelík. Pro Nymburk to znamená, že ponese za zdravotnické zařízení veškerou zodpovědnost – a tedy i finanční rizika.

Hlavním motivem zastupitelů, kteří navrhli přímé provozování nemocnice městem, je prý její urychlená restrukturalizace a stabilizace jejího hospodaření. „Nymburská nemocnice je v současné době v krajně závažné situaci s vysoce schodkovým hospodařením. Pokračování v tomto trendu by mohlo v budoucnosti vyústit i v ukončení její činnosti,“ reagoval jeden z předkladatelů návrhu zastupitel Aleš Omáčka s tím, že pokud se v budoucnosti ukáže, že bude pro město výhodnější nemocnici pronajmout, nejsou v žádném případě dveře k tomuto řešení uzavřeny.

Rozhodnutí zastupitelů má však i zastánce. „Dát nemocnici provozovat soukromníkovi, ať si s ní dělá co chce, hlavně že ponese zodpovědnost? To mi připadá naivní a navíc alibistické, když to nepůjde, nemůžeme za to my, ale soukromník,“ napsal na diskusní fórum nymburk.info jeden z Nymburáků.