„Asi jsem naivní. Jak mě mohlo napadnout, že na náměstí, kde probíhá oprava vozovky a je sem zákazaný vjezd všech vozidel, budu moci přejít silnici, aniž bych musel dávat pozor na auta.“
To je část dopisu, který poslal do redakce Nymburského deníku jeden ze čtenářů. Upozorňuje na paradoxní situaci, která vládne při příjezdu na Náměstí Přemyslovců z Tyršovy ulice.
Jako důkaz svého tvrzení nám poslal řadu fotografií aut porušujících zákaz vjezdu na náměstí, včetně policejní fabie.
Policisté uznávají, že k podobným problémům a nedisciplinovanosti řidičů může za dané situace docházet. Neznámená to ovšem, že by se neukáznění šoféři neměli bát postihů.
„I za současné složité dopravní situace se problémům věnujeme. Na středu je vyhlášena na kritických místech okresu dopravně bezpečnostní akce,“ řekl včera zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.
Také městská policie má práce až nad hlavu. „Kontrolujeme dodržování značek na objížďce, stojíme u přechodů pro chodce nebo dohlížíme, aby lidé nevstupovali a nevjížděli na čerstvý asfalat na Boleslavské třídě,“ vypočítává Simona Lazarová z městské policie.
Současné problémy s dopravou by měly pominout na konci týdne. To by měl být zprovozněn opravený kamenný most. Zároveň se ale do města vrátí kamionová doprava, jejíž současnou absenci si lidé náramně pochvalují.
„Kdyby to tak chtělo zůstat, vůbec bychom se nezlobili,“ říká unisono většina Nymburáků, kterým houstnoucí doprava přetížených kamionů pije krev už řadu let.
„Opravdu už v prvních dnech uzavírky volala řada lidí, zda nelze současný stav zachovat. To není bohužel možné,“ uvedl dopravní inženýr Jiří Zvěřina.