Uzavřený kamenný most přes Labe, řada objížděk pro osobní i nákladní dopravu, omezení v autobusové dopravě. I na to by se měli připravit řidiči, cestující, ale i chodci. Kvůli opravě kameňáku bude totiž uzavřené nejen centrum města, ale i celá Boleslavská třída, a to až po křižovatku s ulicí Zbožská, tedy k nemocnici.

Pozor, dopravní komplikace začínají už tuto sobotu!

Největší mumraj čekejte v centru města a okolí. Řada ulic v centru se totiž z jednosměrných promění v obousměrné, některé budou slepé,
v části ulic bude omezeno parkování. Obtížný bude pohyb i pro chodce.

Uzavírku kameňáku vyřeší tři objízdné trasy. „Jedna bude pro dálkovou dopravu a kamiony, druhá pro auta nad 19 tun a třetí malá pro ostatní automobily,“ řekl dopravní inženýr Jaroslav Zvěřina.

Místní řidiče bude hlavně zajímat malý okruh, který povede ve směru od Boleslavi ulicí V Kolonii, na Palackého třídu ke Slávii, pak směr Babín, kde přejedou obchvatový most. Odtud se už dostanou buď do Nymburka, nebo Poděbrad.

Pohyb nebude snadný hlavně na Náměstí Přemyslovců. Sem bude moci vjet pouze dopravní obsluha, lidé v lokalitě bydlící, firmy a záchranka. Pro ty bude určena trasa od Slávie do Palackého třídy přes Rejdiště, ulicí Na Příkopě na Kostelní náměstí, odtud Kostelní ulicí na náměstí. Od křižovatky u lékárny pak Palackého třídou ke Slávii, nebo bude možný i směr vlevo Soudní ulicí zpět. Podle místostarosty Miloše Petery očekává radnice i komplikace kvůli svatebním obřadům. „Ředitelství silnic a dálnic, které opravu zajišťuje, nám vyjde vstříc. Boleslavská se bude opravovat na etapy, takže svatebčané se k radnici dostanou,“ dodal Petera.

Komplikacím se nevyhnou ani cestující v autobusech. Trasy autobusových linek od Poděbrad a Sadské, budou totiž končit i začínat na Zálabí u restaurace Na Žofíně.

„Na linkách z těchto směrů musíme kvůli opravě mostu zcela zrušit zastávky na náměstí, u kulturního domu, ve Smetanově ulici, na hlavním nádraží i pod nadjezdem. Zastávky v Nymburce na náměstí a u kulturního domu budou nahrazeny zastávkou Žofín. Odtud ze Zálabí pak přes lávku budou lidé přecházet do centra města. Ostatní zastávky budou zrušeny bez náhrady,“ řekl dopravní náměstek ČSAP Nymburk Jiří Janeba.

Oprava kameňáku se bude zásadně týkat také linky MHD 270985 a H45 z Nymburka na Kostomlaty a Všejany. Ale také linky ke kolínské automobilce TPCA.

OPATŘENÍ NA AUTOBUSOVÝCH LINKÁCHOD 8. DO 23. ZÁŘÍ

týkat se bude těchto linek:

H10 (Nymburk - Poděbrady - Opolany - Kolín)
H31 (Poděbrady - Nymburk)
H41 (Nymburk - Písty - Sadská)
H42 (Nymburk - Hořátev - Písty -Sadská)
H43 (Nymburk - Pečky)
H45 (Nymburk - Kostomlaty n. L. -Všejany..)
linka 270985MHD
úpravy:
- na linkách H10, H31, H41-43 se ruší zastávky Nymburk, aut.st., pod nadjezdem, kultur. dům, Smetanova i náměstí; nahrazeny budou pouze zastávkou Nymburk, Žofín
- na linkách H10, H31, H41 - 43 se ruší zastávka Zálabí, PVT a nahrazuje se zast. MHD Diskont Potraviny, jen u linky H 41 zastávkou MHD Zálabská - na lince MHD 270985 se ruší zastávky Vyrolat, Pražská, Zálabská, Diskont Potraviny, Zálabí PVT, náměstí, kulturní dům, kino; linka se vůbec nedostane na Zálabí, ani na náměstí, výchozí v obou směrech tedy bude zastávka Zimní stadion
- na lince H45 z Nymburka na Kostomlaty a Všejany bude nahrazena zastávka u kulturního domu zastávkou MHD Zimní stadion.

OBJÍZDNÉ TRASY PRO AUTOMOBILY

1. velký okruh pro kamiony a dálkovou dopravu (Kolín - Praha - Mladá Boleslav; značen bude u Mladé Boleslavi na silnici I/10 Bezděčín, dále v Praze na Černém Mostě a v Kolíně)

2. střední okruh pro automobily nad 19 tun (ve směru od Mladé Boleslavi do Kolína budou auta odkloněna v Nymburce z Boleslavské ulice do Zbožské u bazénu, dále Purkyňovou a Tyršovou ulicí na Lysou nad Labem a Starý Vestec na silnici II/611 směr Kolín)

3. malý okruh pro automobily do 19 tun (od Mladé Boleslavi budou auta v Nymburce odkloněna za nadjezdem do ulice v Kolonii, Palackého třídou na křižovatku u Slávie vlevo do Poděbradské ulice směrem na Babín, přes obchvatový most do Chvalovic, Kovanic)
Trasy jsou obousměrné!