V polovině minulého týdne se vedení města sešlo se zástupci firmy VW Wachal. Ta staví přístavbu s jídelnouu základní školy Tyršova, která měla být hotová už v srpnu. Firma však termín nestíhá. Za každý den prodlení jí hrozí sankce a kvůli zpoždění mají problémy i žáci a vedení školy.
Vyjasnění měla přinést středeční schůzka. „Zástupci firmy jsme předali naše stanovisko a požadovali jsme, aby do příštího týdne jasně řekli, kdy bude stavba dokončena a jak chtějí řešit prodlení,“ řekl místostarosta Miloš Petera. Vyjádřením firmy by se pak 9. října měla podrobně zabývat rada města na svém jednání.

To už však bude druhý měsíc, kdy měla výuka probíhatv nových učebnách a děti mohly chodit na obědy do své vlastní jídelny. „Ukončili jsme smlouvu se zimním stadionem, protože jsme plánovali, že nový školní rok začnemev nové budově. Teď však více než sto dětí už osmnáctým rokem musí chodit na obědy na zimní stadion,“ řekla ředitelka školy Soňa Obická. Podle ní je navíc i narušena výuka, protože ve „staré“ škole chybí prostory. Neučí se tak pozemky, dílny a vaření. Chybí i speciální učebna pro výuku cizích jazyků. Navíc má ředitelka i problémy s přijímáním nových zaměstnanů, kteří měliv září nastoupit a kvůli zpoždění stavby nemohli.

Vedení firmy Wachal se odmítlo vyjádřit s tím, že dotazy ohledně stavby zodpoví město. Podle radnice však dokončení může trvat ještě dlouho. Stavba má totiž řadu nedostatků, jako jsou například nerovné zdi, dveře, které nejdou otevírat na 90 stupňů a není dokončena ani venkovní cesta.