Že by podoba čistě náhodná? To napadlo reportéry Nymburského deníku při pohledu na záběry z bezpečnostních kamer, které uveřejnil v sobotu a včera Boleslavský deník.Je na nich zachycen lupič, který minulé úterý přepadl s pistolí boleslavskou pobočku GE Money Bank. Částí odhaleného obličeje a postavou se nápadně podobá muži, který na konci dubna přepadl pobočku téže banky na Palackého třídě v Nymburce!

Zajímavou skutečnost redaktoři neprodleně oznámili nymburským kriminalistům. „Touto informací se určitě budeme vážně zabývat. Do hry vstupuje nutná výměna informací,“ potvrdil jeden z vyšetřovatelů.

„Pravdou je, že případ dubnového přepadení banky v Nym〜burce se stále nedořešil,“ potvrdila mluvčí Okresního policejního ředitelstvív Nymburce Zuzana Tuzarová.

Popis pachatele z obou přepadení je podobný. Mělo by se jednat o muže kolem 30 let s pěstěným knírem a bradkou. Zatímco v Nymburce lumpovi kryla horní část obličeje maskáčová kšiltovka, v Boleslavi byla černá. Měl ovšem maskáčové kalhoty!

Podobný je i čas dobře připravovaných akcí: v Nymburce vstoupil do banky ve 12.40,v Mladé Boleslavi v 11.40.

Liší se ale způsob provedení.V Nymburce byl kromě několika úřednic v bance sám a přepadení oznámil předáním dopisu ženě za přepážkou. To, že je ozbrojen, naznačoval pohyby rukou směrem k batůžku. V Boleslavi mělo přepadení akčnější ráz. Asi pět klientůa část personálu donutil namířenou pistolí lehnout sina zem. Pokladní pak přinutil k vydání bankovek, které si dal do igelitky, a prchal ulicemi města.

Muž má mohutnou atletickou postavu, je vysoký 170 až 180 centimetrů.

Zda se skutečně jedná o totožného lupiče, který si vybírá pobočky jedné banky ve středočeských městech, zatím není nikdo schopen potvrdit. Nymburský i boleslavský případ budou reportéři Deníku sledovat a informovat o postupech vyšetřování.