Stopatnáctiletá dáma plná knih v sobotu ožila známými lidmi i hudbou. Slavnostní otevření nově zrekonstruovaného oddělení pro dospělé čtenáře doprovodila nymburská kapela Crossband, mezi čtenáři Hrabala přivítali také Jiřího Menzela.

Do času adventního vstoupila nymburská knihovna několinásobně slavnostně. Červenou stuhu na vstupu do nového žlutého oddělení pro dospělé přestřihli spolu s ředitelkou knihovny Helenou Liptákovou také čerství nymburští místostarostové Pavel Fojtík a Zdeněk Vocásek.

Spolu s knihovnickým kolektivem připili šampaňským knihovně na zdraví. „Čtenáři dnes mohou vybírat ze současných zhruba sedmdesáti tisíc knih pro dospělé v nových regálech a dvaceti periodik,“ uvedla spokojeně ředitelka Helena Liptáková.

V novém oddělení na ně čeká také internet zdarma a bezbariérový přístup pomůže nejen maminkám s kočárky. Pro ty je v oddělení připraveno originální parkoviště.

S knihovnou slavili také členové Klubu čtenářů Bohumila Hrabala, kteří besedovali s Tomášem Mazalem, přítelem Hrabala a autorem knihy o spisovateli. Mezi ně patří také režisér Jiří Menzel, který na setkání nepřijel poprvé a rád zavítá také na akci Hrabalovo Kersko. Ve zdech nymburské knihovny jej znají spíše jako pozorovatele, který tiše vnímá atmosféru, než zapáleného řečníka.

Předvánoční návštěva knihovny může přispět ke klidu a pohodě nejen příjemným prostředím nových prostor a otevřením knihy. Nabízí také netradiční dárek v podobě půlroční průkazky.