VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidský osud lze poopravit, nikoliv však nezvratně změnit

NYMBURK - Věnuje se vykládání karet, čtení z ruky a magii vůbec. Tvrdí, že s tarotem pracují i moderní psychologové. Kartářka Magic Sharon odpovídala v on–line rozhovoru na dotazy čtenářů Deníku. Nymburská kartářka a vědma Magic Sharon:

2.11.2007
SDÍLEJ:

Kartářka a vědma Magic Sharon.Foto: DENÍK/Ondřej Urbanec

Proč by měl člověk věřit kartám? Není to trochu iracionální? (Jirka)

Karty, konkrétně tarot, jsou tak starobylá věc, že dodnes vědci neví, odkud vlastně vzešly a jak jsou staré. Obsahují základní archetypy, které se používají i v moderní psychologii. Padne-li karta tohoto archetypu určitému člověku, je jasné, že dotyčný vykazuje znaky dané tímto archetypem. Jak jsem předeslala, jsou to i poznatky moderní psychologie. Osobně znám psychology, kteří s tarotem pracují.

Podle čeho lze předpovědět budoucnost? Lze třeba i přes e-mail, nebo je zapotřebí osobní kontakt? (Petra)

Budoucnost se dá předpovědět z aury člověka, z čar na rukou - chiromantie, pak samozřejmě z karet. Lze i přes telefon či mail, ale odpovědi nebudou tak exaktní, jako při osobní konzultaci.

Chtěla bych se zeptat na zdravotní stav vnuků, když jejich otec jako dítě prodělal rakovinu. (Alena)

Rakovina je jedním z projevů potlačování přirozených potřeb člověka. Například citlivému chlapci se říká: „nebreč, jsi chlap!“. Dítě pocity smutku či žalu nechce ventilovat, aby nebylo za slabocha. Další příklad: žena v domácnosti, vzorná hospodyňka, vaří, peče, smaží, o rodinu se stará, na sebe nehledí - zemře na rakovinu prsu či dělohy. Proč? Potlačovala v sobě přirozené touhy. Po zábavě, po krásných věcech, po mladším muži - potlačila své ženství. Choroba napadla ženské orgány. Podporujte v chlapcích jejich záliby, touhy, samozřejmá je zdravá strava, žádné hamburgry a koly, více bylinných čajů a čerstvý vzduch. Je potřeba se vrátit k přírodě.

Můžete laikovi stručně přiblížit,v čem spočívá výklad karet?Na čem je založen? (Petr)

Zákazník si snímá a vybírá karty, podle kterých je mu osud předpovídán. Zdroje? Samozřejmě univerzální vesmírná kronika lidstva, takzvaná Akáša, plus vyobrazené archetypy na kartách, plus vyzařování zákazníka samotného. Taroty obsahují 78 karet. Každá karta má vlastní symboly představující stávající stav duše, mysli a těla.

Když někomu vykládáte karty, zatajíte třeba silně negativní věci, které by dotyčná osoba nemusela psychicky unést a snažila by se jev následujícím životě ovlivnit? (Tomáš)

Nepsaný kodex kartářek říká neprozrazovat smrt. Samozřejmě, když vidím nějaký úraz nebo nebezpečí úrazu, dotyčného varuji. Smrt jsem viděla jen jednou. Varovala jsem před těžkou zdravotní újmou, bohužel dotyčná nedbala a spáchala sebevraždu.

Máte nějaké kartářské vzory? (Štěpánka)

Samozřejmě. Velmi si cením paní Zuzany Antaresz Brna a paní Markéty Vostréz Prahy. S první jsem měla tu čest setkat se osobně při kurzu poznávání osobnosti na první pohled. S druhou dámou jsem se ještě bohužel nesetkala.

Pracujete i s jinými kartami nebo pomůckami než jen s taroty? (Olga)

Ano. Vlastním cikánské karty, které jsou mi velmi příjemné, vílí karty, které jsou spíš jen tak na efekt. Občas výklad prokládám chiromantickým výkladem, to jest čtením z ruky.

Když hovoříte o čtení z ruky… Přece není možné, aby měl člověk na ruce napsáno, co ho čeká. Tomu je dost těžké věřit. (Andrea)

Máme ruku osudovou, to je levá, a ruku, na které se odráží naše cesty. To je pravá. Každý má čáry na obou dlaních odlišné. Chiromantie je obor téměř vědecký. Existuje mnoho publikací, kde je dopodrobna vysvětlen souvztah mezi osudem a čarami v dlani. Bližší po mně nechtějte, nejsem rozeným chiromantem. Dělám to okrajově.

Jak moc ovlivňuje Váš „výklad“z karet skutečnost, že dotyčnou osobu znáte? Vím o případech, že si kartářky a jiné vědmy dopředu zjišťují informace o svých klientech a pak jim dokazují své „magické schopnosti“. (Jakub)

Milý Jakube, já vysloveně nemám ráda vykládat svým známým, právě proto, že je znám a odhadnu, co by udělali. Miluji vykládat naprosto neznámým lidem, protože mě baví, jak i nevěřící Tomáši hledí na to, jak jsem je odhadla.

Musí mít člověk pro vykládání karet nějaké zvláštní schopnosti? Jak jste zjistila vy, že v obrázcích vidíte něco víc? (Gábina)

Každá ženská je čarodějnice. Bohužel civilizace naše třetí oko, naši „jasnozřivost“ zcela potlačila. Naštěstí u některých více, u některých méně. Já jsem díky Bohyni ta, u které to bylo potlačeno méně. Oči se mi otevřely kolem třicítky, když jsem k třicetinám dostala tarotové karty. Při sranda vykládání sousedkám jsemk úžasu zjistila, že obrázky na mě mluví. Toto praktikuji již třináctý rok.

Sama se vykládání karet věnuji „amatérsky“. Očas vykládám jen sama sobě. Jednou mě požádaly kamarádky, zda bych karty nevyložila i jim. U třetí už jsem byla úplně vyčerpaná a vůbec jsem se na to nemohla soustředit. Stává se to i vám? (Dana)

Samozřejmě. Dodržuju pravidlo tři a dost. Po výkladu doporučuji kontakt s nějakou přírodninou, např. kámen, strom nebo přímo zem. Věnujte se vykládání dál, čím nás bude víc, tím lépe. Znovu opakuji, je třeba ctít přírodu a její zákony. To s věštěním souvisí.

Dá se podle vás ovlivnit osud? Má každý člověk předurčený osud, nebo se to dá způsobem života ovlivnit? (Alena)

Osud se ovlivnit dá, ale ne naprosto změnit. Osud je daný do vínku při narození a my s ním nic moc nenaděláme. Jen ho můžeme malinko poopravit, ale nic zásadního.

Promiňte, kdo je Bohyně, kterou jste zmiňovala? (Ester)

Bohyně je Bůh v ženské podobě. Konkrétně mám na mysli Trojjitou Bohyni starých Keltů. Pannu, Matku, Stařenu. Existuje jediná vesmírná spravedlnost, ať je nazývána jakkoli.

Funguje vykládání karet nebo chiromantie i u dětí? (Ester)

Čáry se nám ustálí až v dospělosti, takže se doporučuje číst v dlaních až po 20. roce života. Možné je, že základní čáry lze vyčíst i v mladším věku, ale jak jsem předeslala, nejsem rozený chiromant. Takže bez záruky.

Pokud osud nelze změnit, jaký má pak význam, abych se ve škole snažil, studoval, dřel, stejně je třeba můj osud být zedníkem. Ne? (Zajel)

Domnívám se, že jsem psala, že osud lze poopravit, nikoli však nezvratně změnit. Takže dřete, studujte. Bude z vás inženýr s výjimečným talentem k zedničení.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Seřizovači 30 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) SEŘIZOVAČ CNC STROJŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Na pozici TECHNOLOG, SEŘIZOVAČ, PROGRAMÁTOR CNC strojů hledáme zkušeného kolegu s technickým myšlením a dobrými komunikačními a koordinačními schopnostmi., , Náplň práce: seřizování a programování CNC strojů (výhodou obrábění drátu či trubek); vedení projektů, spolupráce s konstrukcí a vývojem; zlepšování výrobních procesů; znalost svařování MIG/MAG/SPOT; znalost obráběcích strojů, pneumatického upínání; provádění prvního vzorkování a najíždění série; základní znalost robotiky; znalost vývojových programů (CAD, KATIA) výhodou; základní znalost technické angličtiny;, , Požadujeme: SŠ - strojního zaměření; praxi na obdobné pozici nejméně 2 roky (automotive výhodou); aktivní přístup, samostatnost při řešení zadaných úkolů; týmového ducha, komunikativnost, asertivitu, odolnost vůči stresu; časovou flexibilitu; ochotu se učit a vzdělávat; pokročilou znalost MS Office (Excel); znalost anglického jazyka - úroveň A2/B1, , Nabízíme: profesionální zázemí, zodpovědnou a perspektivní práci v dynamické firmě; možnost dalšího vzdělávání, profesního růstu a seberealizace; pružná pracovní doba s možností práce z domova; příspěvek zaměstnavatele na stravování; občerstvení na pracovišti; odpovídající finanční ohodnocení dle zkušeností; bonusový systém; práci v příjemném kolektivu malé firmy a práce s nejnovějšími technologiemi; variabilní finanční bonusy; 13.plat; příspěvek na stravování; vzdělávací kurzy a školení; 5 týdnů dovolené;, , Datum nástupu: IHNED, , Zájemci se mohou hlásit telefonicky nebo na e-mail.. Pracoviště: Mcga czech s.r.o., Mírová, č.p. 489, 289 22 Lysá nad Labem. Informace: Eva Mikluščáková, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 17 240 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17240 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Společnost poskytuje sociální služby zdravotně postiženým občanům a seniorům, kteří nejsou schopni si sami obstarat nutné práce v domácnosti a další životní potřeby. Poskytujeme pečovatelskou službu, denní stacionář, odlehčovací službu a osobní asistenci. Služby jsou poskytovány v domácnosti klienta, ale také i v našich zařízeních. Působíme na celém okrese Nymburk., Požadujeme:Trestní bezúhonnost, řidičský průkaz sk. B, komunikační dovednosti s cílovou skupinou seniorů, odolnost a samostatnost při krizových situacích, odbornou způsobilost dle § 116, zákona č. 108/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů: kurz Pracovníka v sociálních službách, SZŠ nebo střední odborné v oboru sociálním (výhodou)., , Pracovník v sociálních službách a jeho pracovní činnosti: pomoc při zvládání běžných úkonů v péči o klienta, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím/doprovod klienta např.: městský úřad, k lékaři., Další činnosti: vedení dokumentace, účast na školeních 24 hod/1 rok, řízení služebního motorového vozidla., , Pracovní prostřední: Převážnou část dne tráví pracovník u klientů v domácím prostředí. Zázemí pracovníků je na středisku. , Pracovní doba od 07:00 - 15:30 hod., některé služby jsou poskytovány i večer a o víkendech., , Garantujeme: Řádné zaškolení a zaučení: společnost má vypracovaný plán zaškolení pro nového zaměstnance, poskytuje stravenky, pracovní oděv, 5 týdnu dovolené, profesní rozvoj. Příjemný kolektiv spolupracovníků, kteří novým kolegům rádi pomohou/poradí. Práce pod supervizním/odborným vedením., , Kontaktovat nás můžete e.mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Centrum sociálních a zdravotních služeb poděbrady o.p.s. - lysá nad labem, Náměstí B. Hrozného, č.p. 1722, 289 22 Lysá nad Labem. Informace: Tomáš Hybler, +420 775 760 676.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 13 000 Kč

Prodavači v prodejnách PRODAVAČ/KA V PODNIKOVÉ PRODEJNĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme: firemní výrobky za zvýhodněné ceny;, , Zájemci se mohou hlásit telefonicky nebo osobně.. Pracoviště: Čipek, s.r.o., 289 01 Dymokury. Informace: Mikolášek, +420 325 635 234.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Uklízeči v provozovnách osobních služeb UKLIZEČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme na oddělení následné péče paní na úklid. Pracovní doba: 6:00 - 14:00 hod., Nabízíme: práci v klidném prostředí, stravenky, roční odměny aj., , Kontaktujte nás e.mailem nebo telefonicky v době od 8:00 - 15:30 hod.. Pracoviště: Chronicare s.r.o. - nymburk, Boleslavská třída, č.p. 425, 288 02 Nymburk 2. Informace: Jitka Fejfarová, +420 326 550 688,326 534 992.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nepropásněte! Děti z MŠ Palachova Poděbrady ve středu v Deníku!

Komponenty korunek jsou připravené podle výtvarného návrhu Jitky Slavíkové.
7

Skláři už připravují korunky pro Miss Polabí

Zloději kol mají pré, zámek je často odradit nedokáže

Střední Čechy – Aktivní začali být se změnou počasí nejen cyklisté, ale také zloději kol. Nenechavci hledající příležitost, jak se snadno obohatit, přitom mají políčeno nejen na odstavená kola, která zůstala nezajištěná a bez dozoru (vždyť je to „jen“ na chviličku). Zloděje lákají i místa, kam lidé kola odkládají, varuje Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie po Prahu-venkov: Východ.

Sedm cizinců na jednoho číšníka a bitva o Cheb: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. dubna 2018.

Kraj se ptá Říčan: Kam odkloníte kamiony, které nechcete?

Střední Čechy – Boj říčanské radnice o obnovení zákazu průjezdu kamionů těžších než 12 tun, jehož listopadové vyhlášení bylo v únoru zrušeno kvůli nesrovnalostem v úředním postupu, dospěl k novému mezníku. Poté, co se Městský úřad v Říčanech obrátil na radu kraje s žádostí o stanovisko k připravovanému omezení tranzitní dopravy na svém území, radní v pondělí odpověděli: žádají o doplnění návrhu objízdných tras.

Soud Rathovi nepřikývl, pár tisíc mu přiznal

Střední Čechy – Požadoval třicet tisíc korun, prozatím vysoudil necelou polovinu: dvanáct tisíc korun. To v pondělí odpoledne sdělil někdejšímu hejtmanovi Středočeského kraje Davidu Rathovi svým nepravomocným rozhodnutím Obvodní soud pro Prahu 2. Projednával jeho žalobu na stát v souvislosti s děním u středočeského soudu, u něhož Rath byl (a stále ještě je) souzen v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na stavební a zdravotnické zakázky Středočeského kraje. Proti aktuálnímu rozhodnutí je možno podat odvolání; věcí by se pak ještě zabýval odvolací senát Městského soudu v Praze.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT