Termín dokončení přístavby u základní školy Tyršova je prý v ohrožení. Řekl to na posledním zasedání zastupitelstva vedoucí odboru správy a rozvoje městského majetku Vlastimil Janda. „Dnes firma VW Wachal požádla o zahájení přejímacího řízení. Do konce června to však asi nestihnou,“ řekl Janda.

S obavami se netajil ani starosta města Ladislav Kutík. „Firma hledá důvody, aby nemusela plnit dodatky smluv pod dohledem právní kanceláře,“ řekl. Už před časem se totiž město s firmou dohodlo, že termín dílčího převzetí stavby bude 30. červen a dokončení celé stavby včetně terénních úprav pak 30. červenec. Pokud by firma termín nesplnila, bude muset platit sankce z prodlení 40 tisíc za každý den.

Radnice si prý nepřipouští, že by 3. září nebyla přístavba hotová. Ve šťastný konec doufají i rodiče dětí, kteří školu navštěvují. Žáci totiž již více než deset let musí docházet na obědy do restaurace na zimním stadionu. „Jídelna je priorita a věc, která nás rodiče trápí nejvíce,“ tvrdí za všechny Tomáš Laš.