Jsou to necelé dva měsíce od doby, kdy začala stavba Podnikatelského inkubátoru v průmyslové zóně na severu Nymburka. Nedaleko firmy Cadence Innovationv těchto dnech vzniká projekt, který má pomoci začínajícím podnikatelům a firmám tím, že jim poskytne zvýhodněné nájemné a služby.

Podle ředitele Podnikatelského inkubátoru Milana Macha stavba běží podle plánu. „Výrobní hala má dokonce jeden měsíc předstih,“ dodal Mach s tím, že administrativní budova je sice v mírném skluzu, ten se ale do konce září vyrovná.

Pořád také přibývá zájemců, kteří mají o služby podnikatelského inkubátoru zájem. Zatím jsou prý z Nymburka a nejbližšího okolí. „Začínají si všímat, že se opravdu něco děje. Předpokládám že nejvíce přihlášek přijde až na konci roku, kdy se stavba bude chýlit ke konci,“ řekl Mach, který prý stále ještě přijímá žádosti o umístěnív inkubátoru.

Podnikatelský inkubátor má být v lednu zkolaudován a během února až března by mohli nastoupit první nájemníci. Skládat se má ze dvou budov. V jednopodlažním objektu budou umístěny výrobní plochy, ve dvoupodlažním pak laboratoře, výstavní plochy, školící místnost, jídelna, šatny a kanceláře.