Už v prvním čtvrtletí příštího roku by měl být zahájen provoz podnikatelského inkubátoru, který v těchto dnech vyrůstá poblíž firmy Cadence Innovation v průmyslové zóně na severu města. Projekt by měl pomoci začínajícím podnikatelům a firmám tím, že jim poskytne zvýhodněné nájemné a služby. Prostory budou pronajímány na nezbytnou dobu.

O služby inkubátoru je prý zájem a v pondělí se rozjede druhá etapa příjmu žádostí o umístění do inkubátoru. Ten by navíc neměl sloužit jen Nymburku a blízkému okolí. „Je to významný prvek podnikatelské infrastruktury, který ovlivní polovinu Středočeského kraje,“ řekl ředitel příspěvkově organizace Podnikatelský inkubátor Milan Mach.

Kolaudace objektu by měla proběhnout v lednu. „Věřím, že inkubátor bude plnit svůj účel,“ řekl starosta Ladislav Kutík s tím, že v plánu je i spolupráce se školami. Uvažuje se prý i o zapojení univerzity, která by snad v budoucnu mohla být v Poděbradech a o jejíž existenci rozhoduje vláda.

Optimisticky vidí budoucnost projektu i Pavel Krpálek z nymburského úřadu práce. „Míří k nám řada dotazů ohledně startu podnikání, takže věřím, že inkubátor může pomoci,“ dodal.

Inkubátor se má skládat ze dvou budov – administrativní a provozní. V jednopodlažním objektu budou umístěny výrobní plochy, ve dvoupodlažním pak v prvním patře laboratoře, výstavní plochy, školící místnost, jídelna, šatny. Ve druhém patře budou umístěny kanceláře a jednací místnosti.