Potyčkou mezi kutnohorskými, kolínskými a nymburskými fanoušky se zapsalo do dějin nedělní hokejové utkání mezi domácím Nymburkem a Kutnou Horou. Jeden z fanoušků hostí byl zraněn a odvezen záchrankou. A to se dnes chystá další derby, tentokrát Kolín – Nymburk!
„V současné době řešíme míru zavinění zranění kutnohorského fanouška. Jde o to, zda si otřes mozku přivodil pádem v opilosti sám nebo je za to někdo zodpovědný,“ konstatoval včera kriminalista Vlastimil Smíšek, který se případem zabývá.
V souvislosti s tímto případem vyvstává řada otázek. A to zvláště aktuálních, protože dnes se hraje v Kolíně další derby mezi domácími hokejisty a Nymburkem. Mají se diváci bát dalších excesů ze strany chuligánů? A kdo je vlastně odpovědný za to, co se v neděli stalo?
Skupinka mladých výtržníků z Kutné Hory se po Nymburce pohybovala už v neděli dopoledne. „My jsme na jejich pohyb po městě policii včas upozorňovali,“ tvrdí prezident nymburského hokejového klubu Tomáš Netík.
„Ano, my jsme jejich pohyb po městě monitorovali. Chyba ovšem nastala ve chvíli, kdy je pořadatelé pustili na stadion,“ kontrují policisté.
Jak je ovšem možné, že na stadion dorazila skupinka nezletilých fandů pod vlivem alkoholu? Mladíkovi, který byl později při bitce vážně zraněn, je 16 let. A ani on sám lékařům netajil, že v sobě měl pár piv!

Podle snímků pořízených při zápase je evidentní, že mladíci konzumovali pivo také přímo na stadionu. Tedy ani tady se zřejmě nikdo neptal po občance. „Ano, fakt, že byl zraněn šestnáctiletý mladík, který měl něco vypito, není v pořádku,“ připouští Smíšek.
Policisté však především chtějí zjistit, jak došlo k samotnému zranění mladíka. „Bohužel se v tomto případě jedná o skupinky lidí držících při sobě. Takže nikdo nic neviděl, zrovna všichni koukali na druhou stranu na hokej,“ stěžuje si kriminalista.
Jednoznačně však vinu vidí na straně pořadatelů. „Stalo se to uvnitř stadionu. Měla by to řešit pořadatelská služba,“ dodává policista.
Netík se ale brání. „Nemáme na to zjednávat speciální ochranku. Navíc se podobné chování ani nedalo čekat,“ tvdí prezident klubu.
Vinu za nedělní incident si nikdo nepřipouští. Co se tedy bude dít, až dorazí provokáteři odkudkoliv na příští hokejový zápas? Čeká se na horší následky, než byl „jen“ otřes mozku?