Těžká dopravní situace čeká v blízké době, pravděpodobně už od 11. srpna, Nymburáky i všechny řidiče projíždějící městem.

Kvůli opravě mostu přes Labe, která by měla začít 11. srpna a také opravě povrchu silnice od mostu k nemocnici, bude od 11. až do 24. srpna pro dopravu úplně uzavřen most přes Labe, Náměstí Přemyslovců a také Boleslavská třída od náměstí až na křižovatku se Zbožskou ulicí k bazénu.
Řidiče čekají četné objížďky a dopravní omezení. Řada ulic v centru se z jednosměrných promění v obousměrné, některé budou slepé, v části ulic bude omezeno parkování. Obtížný bude pohyb i pro chodce.

„Slyšela jsem o tom a opravdu se bojím, jak se vůbec autem budu pohybovat po městě a zda se dostanu na náměstí na nákupy s malými dětmi,“ povzdychla si Dominika Vahalíková.

Bude mít smůlu. Na Náměstí Přemyslovců bude vjezd aut omezen. Kromě dopravní obsluhy, záchranky a zdejších obyvatel. Omezený bude i vjezd na parkoviště Pod Eliškou.

„Nebude to vůbec jednoduchá situace a řidiči se na to musí připravit,“ neskrývá obavy dopravní inženýr Jiří Zvěřina. Na druhou stranu opravu vozovky mostu, která je v dezolátním stavu, řidiči vítají.

Zvládnout dopravní mumraj by měly pomoci tři objízdné trasy. „Jedna bude pro dálkovou dopravu a kamiony, druhá pro auta nad 19 tun a třetí malá pro ostatní automobily,“ doplnil policista. Místní řidiče bude hlavně zajímat malý okruh, který povede ve směru od Boleslavi ulicí V Kolonii, na Palackého třídu ke Slávii, pak směr Babín, kde přejedou obchvatový most. Odtud se už dostanou buď do Nymburka, nebo Poděbrad.

Aby toho nebylo málo, hned jak skončí oprava kamenného mostu, má 25. srpna začít výluka na železniční trati Nymburk město – Sadská kvůli rekonstrukci dalšího mostu přes Labe, železničního. Ten se dočká zvýšení podjezdové výšky na 5,25 metru. Z tohoto důvodu dojde i k uzavření železničních přejezdů v ulici Pražská i Tyršova. Řidiče opět čekají objížďky, cestující pak náhradní autobusová doprava.

A to není všechno. Na podzim by ještě měl začít Středočeský kraj opravovat most přes Mrlinu. To zase do Nymburka přinese dopravní omezení, ve směru od Poděbrad a Babína.

*********

NA NÁMĚSTÍ PLATÍ STOPKA AUTŮM: Na Náměstí Přemyslovců budemoci vjet pouze dopravní obsluha, lidé v lokalitě bydlící, firmy a záchranka. Trasa povede od Slávie do Palackého třídy přes Rejdiště, ulicí Na Příkopě na Kostelní náměstí, odtud Kostelní ulicí na náměstí. Od křižovatky u lékárny Palackého třídou ke Slávii, nebo bude možný i směr vlevo Soudní ulicí zpět.

OBJÍZDNÉ TRASY:

1. velký okruh pro kamiony a dálkovou dopravu (Kolín – Praha – Mladá Boleslav; značen bude u Mladé Boleslavi na silnici I/10 Bezděčín, dále v Praze na Černém Mostě a v Kolíně)
2. střední okruh pro automobily nad 19 tun (ve směru od Mladé Boleslavi do Kolína budou auta odkloněna v Nymburce z Boleslavské ulice do Zbožské u bazénu, dále Purkyňovou a Tyršovou ulicí na Lysou nad Labem a Starý Vestec na silnici II/611 směr Kolín)
3. malý okruh pro automobily do 19 tun (od Mladé Boleslavi budou auta v Nymburce odkloněna za nadjezdem do ulice v Kolonii, Palackého třídou na křižovatku u Slávie vlevo do Poděbradské ulice směrem na Babín, přes obchvatový most do Chvalovic, Kovanic)
Všechny trasy jsou obousměrné!