Nejen pro řidiče osobních aut a nákladních vozů bude nadcházejících několik týdnů komplikovaných. Kvůli rozsáhlým uzavírkám ve městě si užijí i cestující a řidiči autobusů.

Uzavřen by měl být železniční most, kamenný most, ulice Boleslavská i přejezdy v Pražské a Tyršově ulici. Oprava železničního mostu a výluka vlaků na této trati si však vyžádají náhradní autobusovou dopravu, a tak se nyní jedná o odložení uzavírky kamenného mostu.

I tak se však řidiči i cestující budou muset připravit na řadu dopravních komplikací. Kvůli plánovaným uzavírkám už dopravci pracují na náhradních trasách a autobusových zastávkách. „Určitě mi to dopravu do práce zkomplikuje. Budu muset jezdit minimálně o půl hodiny dřív, abych bylav práci včas. Jen doufám, že tu opravu nebudou zbytečně protahovat,“ povzdechla si cestující Gabriela Vorlíčková.

To, že cestující pravidelných linek čekají komplikace, potrdil i dopravní náměstek ČSAP Jiří Janeba. Linky od Poděbrad a Sadské budou po dobu uzavírky kamenného mostu přes Labe končit na Zálabí, konkrétně pod lávkou pro pěší u restaurace Na Žofíně. V plánu je i dočasné zrušení autobusových zastávek u PVT.

Uzavřeným kamenným mostem však komplikace pro cestující autobusů nekončí. „Až bude uzavřen železniční přejezd v Pražské ulici, budou autobusy ve směru od Sadské jezdit přes Hořátev,“ dodal Janeba. A objížďky čekají i cestující na druhé straně řeky kvůli uzavřenému přejezdu v Tyršově ulici.

Zkouška trpělivosti řidičů by měla nastat už 11. srpna, kdy má odstartovat úplná uzavírka kamenného mostu a ulice Boleslavské až ke křižovatce s ulicí Zbožskou. V současné době se však jedná o posunutí tohoto termínu na pozdější dobu. Pro řidiče budou připraveny tři objízdné trasy. „Jedna bude pro dálkovou dopravu a kamiony, druhá pro auta nad 19 tun a třetí malá pro ostatní automobily,“ řekl dopravní inženýr Jiří Zvěřina.

V pondělí 13. srpna pak začne výluka na železniční trati Nymburk město – Sadská. Cestující budou muset jezdit náhradní autobusovou dopravou, na řidiče pak čekají další objížďky. Od 25. srpna do 2. září pak budou uzavřeny železniční přejezdy v Pražské a Tyršově ulici.

Lépe na tom nebudou ani chodci a cyklisté. Od středy 1. srpna až do konce září bude uzavřena lávka na železničním mostě.

Dopravních komplikací se řidiči nezbaví ani na podzim. To by měla začít plánovaná oprava mostu přes Mrlinu.

Termíny uzavírek

11. 8. – 24. 8. úplná uzavírka mostu přes Labe a ulice Boleslavská až po ulici Zbožská
(o oddálení termínu se jedná)

1. 8. – 30. 9. úplná uzavírka lávky na železničním mostě přes Labe

13. 8. – 2. 9. vlaková výluka na trati Nymburk město – Poříčany

25. 8. – 2. 9. úplná uzavírka železničních přejezdů v ulici Tyršova a současně v ulici Pražská