Na jaře loňského roku se SOŠ a SOU v Nymburce přihlásila do grantového programu Partnerství pro Kolínsko, který sponzoruje kolínská automobilka TPCA. Záměrem nymburských bylo dotací modernizovat učebny a dílny odborného výcviku a zvýšit tak kvalitu výuky oboru Automechanik i dalších učebních oborů.

Slavnostním setkáním, které se uskutečnilo v úterý v budově školy, chtělo vedení školy jednak poděkovat za poskytnutou dotaci ve výši 310 tisíc korun a samozřejmě se pochlubit a ukázat veřejnosti, jak si s finanční injekcí poradili.

V rámci modernizace praktického výcviku tak byly zakoupeny a nainstalovány dva sloupové elektromechanické zvedáky. A jelikož se žádná kvalitní dílna neobejde bez kvalitní automobilové diagnostiky, Nymburští ji díky dotaci z Kolína nyní mají také. Zařízení TSPro umožňuje nalézt a identifikovat poruchy na moderních automobilech. Zakoupené zařízení poslouží i v rámci rekvalifikačních programů, jelikož škola úzce a velmi dobře spolupracuje s Úřadem práce v Nymburce.

Do grantového programu, který kolínská automobilka sponzoruje, se každoročně hlásí velké množství projektů a jen malé procento z nich, prakticky jen ti nejlepší z nejlepších, mají šanci dotaci získat. Jak a čím se jim podařilo získat kolínskou automobilku, ví velmi dobře Vladimír Antonín, který je nejen osobou zodpovědnou za projekt, ale především dobrou, učitelskou duší celé školy.

„Pokud veřejnost bude informována o kvalitě výuky, která je u nás nabízena, pak si k nám žáci 9. tříd základních škol jistě snáz najdou cestu. Naše škola chce být moderním vzdělávacím centrem, nabízíme širokou škálu učebních oborů.“ Ředitel školy Jiří Hubálek svého kolegu doplnil: „Naším cílem je získat pro naše absolventy co nejsnažší uplatnění v pracovním procesu. My nechceme naše absolventy vychovávat pro úřad práce.“

Kvalitnímu řemeslu, které u nás bohužel pomalu vymírá, se nemůže naučit v rychlokursu. Nymburská škola sídlící V Kolonii 1804 nabízí kvalitu a lidský přístup. Dvě hodnoty, které jsou v dnešní době k nezaplacení.

Hana Novotná