Zatím se demolice týká vnitřních prostor haly. Během pár dnů by však za pomocí speciálního bagru s velkými štípacími kleštěmi měla jít k zemi i konstrukce padesátileté haly. Původně se s demolicí mělo začít až v květnu, ale rychlé vyřízení potřebných povolení odstartovalo práce dříve.

Fotogalerie: Zimní stadion v Nymburce půjde příští léto k zemi, na jeho místě vyroste nová hala

K zemi půjde kompletně ta část, v níž byla ledová plocha a tribuny pro diváky. Zázemí s šatnami a restaurací projde důkladnou rekonstrukcí. Hala s tribunami pak bude postavená nová. Současně se staví také velké parkoviště směrem k železniční trati, které bude sloužit jak návštěvníkům nového zimního stadionu, tak nového bazénu. Podle smlouvy by nová zimní hala měla být uvedena do provozu příští rok v září.

Dočasná ledová plocha

Mezitím po následující zimní sezónu budou hokejisté a krasobruslaři využívat dočasnou nafukovací halu, která bude stát podél ulice Zbožská naproti třem panelákům při výjezdu z města směrem na Kamenné Zboží. Místostarosta Zdeněk Vocásek informoval, že se město domluvilo s vedením školy na dočasném využití plochy pro stavbu haly s ledovou plochou. „Začít sloužit by měla od konce září. V tuto chvíli ověřujeme záležitosti, které se týkají připojení elektrické energie a dokumentace, která je potřeba pro územní řízení," řekl místostarosta.

Dočasná ledová plocha bude mít rozměry 40 x 20 metrů a nebude plnohodnotným stadionem, kde by se daly hrát regulérní hokejové zápasy dospělých týmů. Krasobruslaři i hokejisté budou halu využívat především k tréninkům. Mladší týmy pak v ní budou hrát i své zápasy. V jejich případě budou rozměry ledové plochy dostatečné. Dospělí hokejisté však budou příští sezónu hledat útočiště jinde. „Ti by měli pro svá utkání využít stadion buď v Benátkách nad Jizerou nebo v Poděbradech,“ doplnil Vocásek.

Stavba a provoz dočasné zimní haly není levnou záležitostí. Podle stávajících předpokladů vyjde stavba na 5 milionů korun, měsíční provoz pak na 200 tisíc korun. Předpokladem je, že na vlastní provoz si hala vydělá díky placeným tréninkům sportovců.