Krasobruslařskou exhibici pořádá od 14 hodin místní krasobruslařský klub, jehož členové se podobně jako hokejisté budou pro příští sezónu muset spokojit s provizorními podmínkami a částečným azylem na jiných ledových plochách. V rámci sólových i společných vystoupení uvidí příchozí členy místního krasobruslařského klubu Kraso. Představí se i nejstarší česká závodící krasobruslařka Jana Přibylová a synchronizované bruslení předvedou mistři této disciplíny z pražské Olympie. Vstupné na akci je dobrovolné.

A pak přijde ta velká chvíle. „Po skončení exhibice bude ledová plocha k dispozici pro všechny zájemce, kteří budou mít s sebou brusle. Konec akce je naplánován na 17. hodinu,“ uvedli pořadatelé. Tím bude ukončena nejen zimní sezóny 2023 – 2024, ale také padesátiletá historie současného zimního stadionu postaveného v roce 1974.

close Takto má vypadat nový zimní stadion v Nymburce, který by měl být otevřen v létě příštího roku. info Zdroj: se svolením města zoom_in Takto má vypadat nový zimní stadion v Nymburce, který by měl být otevřen v létě příštího roku.

V dubnu bude následovat vyklizení stadionu. To by se mělo stihnout do 30. dubna. „Hned po tomto termínu se předpokládá začátek demoličních prací,“ řekl místostarosta Zdeněk Vocásek.

Původně se počítalo s tím, že stadion projde zásadní rekonstrukcí. Podzimní jednání vedení města a vítěze výběrového řízení, firmy H+H Technika, však dopadla jinak. Stará hala půjde kompletně k zemi a na jejím místě vyroste zhruba během jednoho roku nová aréna. Celá akce se uskuteční v režimu takzvaného PPP projektu, což mimo jiné znamená, že firma získá od města stadion za symbolickou korunu. Na svoje náklady provede demolici i stavbu nové haly, kterou pak bude následujících dvacet let provozovat. S tím, že zaručí možnost jejího využívání jak pro hokejisty a krasobruslaře, tak pro veřejnost. „Znovuotevření nového stadionu je předpokládáno v červnu 2025,“ uvedla už dříve mluvčí radnice Marta Svobodová.

close Takto má vypadat nový zimní stadion v Nymburce, který by měl být otevřen v létě příštího roku. info Zdroj: se svolením města zoom_in Takto má vypadat nový zimní stadion v Nymburce, který by měl být otevřen v létě příštího roku.

Podle informací Nymburského deníku bude mít nová hala kromě ledové plochy také moderní šatny, ubytovací část, potřebné zázemí a také hlediště se sedačkami. Podle zveřejněných informací by stadion měl mít kapacitu přibližně 670 diváků plus rezervu pro dalších zhruba 330 návštěvníků. V případě potřeby by tak mohl pojmout až tisícovku lidí. „Je třeba brát v potaz, že nová hala vznikne na stejném půdorysu, na kterém stojí ta současná,“ připomněl Vocásek.

Zajímavostí je fakt, že opravený zimní stadion by měl k získávání energií využívat fotovoltaické panely umístěné na jeho střeše. Podle plánů má být zastřešené i nové parkoviště, které vznikne při pohledu od silnice vpravo vedle haly v místech, kde byla donedávna zahrádka restaurace a plocha zarostlá křovím.

Firma H+H Technika není v podobných projektech nováčkem. Stejným způsobem provozuje sportovní zařízení například ve Vyškově, Plzni, Praze či Telči. Za sebou má i stavby zahraničních hal, například v Rakousku, Kazachstánu nebo na Slovensku. Navíc přímo vyrábí komponenty potřebné pro provoz zimních stadionů, jako je chladicí zařízení či mantinely.