Deníku to potvrdil její ředitel Marek Michl. „S ohledem na množící se zprávy o výrazném zdražení tepelné energie od 1. ledna 2022 v mnoha místech České republiky považujeme za důležité již takto s předstihem informovat, že odběratelů tepla od naší společnosti se to týkat nebude,“ uvedl Marek Michl.

Společnost Thermoservis má podle jeho slov zajištěný nákup zemního plynu pro celý rok 2022 již delší čas, a to za ceny velice příznivé. „Dojde k nárůstu některých dalších nákladů, zejména elektrické energie a mezd. Přesto očekáváme, že navýšení našich cen tepelné energie nebude vyšší, než je současná míra inflace a bude se nakonec pohybovat někde mezi 4 a 5 procenty,“ upřesnil ředitel teplárny.

Přesné stanovení cen proběhne na konci listopadu, bezprostředně po stanovení regulovaných složek cen za distribuci plynu ze strany Energetického regulačního úřadu. Místní se však nemusí obávat, že by se na fakturách za teplo začaly objevovat několikanásobné částky za zálohu, jako se tomu děje v některých případech dodavatelů elektřiny.