Velká fronta zájemců vždy stojí u popelářského vozu. „Postavit se musíte tady k té páčce. Takhle se přistaví popelnice a zatáhne se za páčku,“ vysvětluje stovkám dětí zkušený pracovník TS.

V hloučku malých školáků to pak při odchodu ze stanoviště jen šumí spokojeností a lze zaslechnout i přání, které v jisté fázi měla řada dětí v posledních padesáti letech: až vyrostou, chtějí se rozhodně stát popelářem.

Především kluci pak postávají také u stánku městské policie a prohlížejí si výbavu strážníků včetně služebního auta. Dostávají samolepky, ale zájem je také o kus pásky, kterou městská police využívá při ohraničení místa činu.

Součástí akce je i prevence při třídění odpadu. Kromě praktických informací o tom, do jakých nádob patří které materiály, si pak děti zahrají hru s přenosnými kostkami a zábavnou formou si tak ujasňují základní principy třídění.

Na akci Technické služby dětem letos přišly stovky dětí ze školek i prvního stupně základních škol. Kromě těch nymburských přijely také třídy ze Strak nebo Kovanic.