„Vyšlo nám počasí, máme tu letos opravdu co ochutnávat a lidí přišlo dost,“ pochvaloval si kolem třetí odpoledne organizátor akce. Sám nabízel hot dog a bagetu s teplým trhaným masem a speciální cibulovou marmeládou vlastní výroby. Vše za spíše symbolické sousedské ceny - hot dog za 20 korun, bageta za 40.

Další ze sousedů navařil dva druhy guláše, jiný nabízel na ochutnání pálivá jídla, od papriček po utopence a klobásy. Nechyběl ani nový výrobce a prodejce sýrů z firmy Sýrožrouti, který v květnu na sídlišti otevřel nový obchůdek. Nechybělo ani řemeslné pivo Záhora.

U dětí se největší oblibě těšil koutek, kde se malovalo na obličej, navlékaly korálky nebo soutěžilo v namotávání provázku, díky němuž se přibližovali dřevění šneci.

K všeobecné pohodě hrál DJ Ujko, kterého na čas vystřídal zpěvem a hrou na kytaru Honza Rýdl. Dorazivší si také mohli poslechnout jednoho z nejlepších českých tvůrců slam poetry Anatola Svahilce.

Příjemné odpoledne na sídlišti v zářijovém termínu se stává už tradicí a jak svědčí nedělní pokračování akce, rychle si mezi místními získává své příznivce.