Konkrétněji popsal chystaná opatření místostarosta Bořek Černý. „Spolu s technickými službami jsme našli konkrétní úsporná opatření v oblasti veřejného osvětlení, která nezasáhnou do běžného života ve městě, ale ušetří mu peníze. Nasvícení kostela svatého Jiljí, morového sloupu, nebo Gymnázia Bohumila Hrabala a dalších památek a objektů jsme omezili pouze na dohodnuté významné dny po období adventu. Dále jsme snížili intenzitu veřejného osvětlení v průběhu noci, kdy je v ulicích menší provoz,“ konstatoval místostarosta.

Výměna svítidel se bude týkat jak historického centra města, tak okrajových částí nebo sídliště. Starými zdroji typu koule se stále svítí na náměstí Přemyslovců, v Eliščině třídě, U Sladovny, na Kamenném mostě, v Hradební, Jízdecké, na Malých Valech, v parku Ostrov, na ZŠ Tyršova a nádvoří. „Některým původním světelným zdrojům v centru města již končí životnost, takže je technické služby v rámci údržby vymění za led svítidla. Návratnost této investice jsou dva roky,“ uvedl Černý.

V místech, kde ještě slouží výbojkové žárovky, tedy v ulicích Komenského, Letců R.A.F., v lokalitě Babín, Severní, v lokalitě Na Hroudách, na okružní křižovatce na obchvatu města a na přechodech pro chodce, dojde k výměně za led svítidla s řízenou intenzitou osvětlení. „Na tento projekt se pokusíme uplatnit dotaci,“ doplnil místostarosta.