Prodejna výtvarných potřeb slouží nejen profesionálním umělcům, ale především je určena těm, kdo malují pro radost. „Jsme samozřejmě rádi, že už můžeme mít otevřeno. Lidé chodí, což je fajn. Sice jsme měli fungující eshop, ale ten by nás samotný neuživil. Lidé takové věci potřebují vidět a osahat si je,“ vysvětluje Božena Šimánková za pokladnou.

I přes dlouhou dobu uzavření nezkrachoval ani Sport Ropek, v němž pomáhá s výběrem zboží Markéta Lukášová. „Zatím jsme nezkrachovali a musím říct, že od rána lidé chodí. Už to bylo dlouhé a doteď řešíme doma věci, které se týkají covidu,“ říká prodavačka a vzápětí to vysvětluje. „Prošli jsme si tou nemocí celá rodina, moje maminka na ni bohužel zemřela. Doteď řešíme byrokratické problémy kolem uložení její urny,“ líčí žena při probírání se florbalovými holemi.

Obchodníky čeká spousta práce

V obchodě musí všechno porovnat. „Je potřeba udělat znovu celou inventuru a doobjednat aktuálně poptávané zboží. Tak snad už otevřeno zůstane, aby to nebylo k ničemu,“ doufá Markéta Lukášová.

O pár metrů níže v ulici otevřela i prodejna pánské a dámské obuvi. „Chodí, podívejte se,“ ukazuje Irena Vyskočilová na zaplněné kolonky v sešitu vedle pokladny, kam zapisuje prodané zboží. S kolegyní z nich čiší dobrá nálada. „Lidé jsou milí, máme hodného šéfa, tak co bychom se neusmívaly,“ říkají spokojené prodavačky.