„Rozhodně se končit nechystám," řekl jasně majitel nymburského řeznictví Ladislav Řehák, který těmito slovy jasně odmítl šířící se nepravdivé informace. „Kdyby se něco stalo se mnou, tak jsou tu moji synové, kteří věřím, že v tom budou pokračovat." Tato fáma se podle majitele obchodu objevuje už druhým rokem. „Netuším, kdo ten nesmysl pořád šíří,“ poznamenal Ladislav Řehák.

Že je informace o možném konci řeznictví Řehák ve městě rozšířená, vědí i prodavačky v obchodě. „Chodí sem lidi a ptají se. Někteří mají i informace, že nás má nahradit řeznictví ze Zálabí. Říkáme na to, že o ničem takovém nevíme,“ řekla jedna z prodavaček.

Řadě lidí by přidělal vrásky na čele nejen konec obchodu, ale především sousedního bufetu. Do něj kolem poledne chodí rádi na oběd jak starší obyvatelé, tak dělníci či řemeslníci. Cestu si do něj však pravidelně nacházejí také někteří radniční úředníci nebo soudci. Je vyhlášený pravidelnými polévkami, příjemnými porcemi hlavních chodů i zabíjačkovými specialitami. A především  nízkými cenami.

„Byla by to velká škoda, kdyby bufet zavřel. Každý den se v něm nají spousta lidí a vaří tu opravdu dobře,“ řekl jeden z pravidelných strávníků. Ani v tomto případě se však podle našich informací k zavření neschyluje.

Pátá generace řezníků

Firma byla v současné podobě založena v roce 1990. Na svých stránkách uvádí, že nabízí masné produkty pouze ze zvířat chovaných v Česku. Ladislav Řehák je pokračovatelem již páté generace řezníků. Rod Řeháků si předává svoje dovednosti již od dob Rakouska-Uherska a díky tomu se dnes zákazník může těšit ochutnávkám tradičních výrobků za použití nejmodernějších technologií. „Zatím posledním velkým mezníkem naší firmy bylo vybudování nového výrobního areálu v Eliščině ulici,“ připomněl majitel řeznictví.

Firma má také pojízdnou prodejnu, která od úterý do soboty jezdí po obcích nejen na Nymbursku, ale také na Kolínsku a Praze východ. Za den se zastaví i v deseti vesnicích.