Po jednotlivcích přicházeli do restaurace Eliška na náměstí, kde je ve vnitřních prostorách tradiční přítmí. „Zatím přišli dovnitř tři hosté, za vámi přichází čtvrtý. Lidé se zřejmě budou vracet pomalu, ale určitě se to zlepší,“ je přesvědčena servírka, která nás vzápětí odkázala na pivnici, která má vchod od parkoviště u Labe. V ní už se pohybovala asi desítka zákazníků. Někteří si objednávali jídlo, jiní vyrazili dovnitř na vyhlášené Postřižinské pivo.

V restauraci Biograf, také na náměstí Přemyslovců, lidé zaplnili část vnitřních prostor, ale také už několik dnů si nacházejí svá místa na zahrádce před podnikem. Kuchyně i výčep jsou tedy v provozu a spokojená obsluha se pohybovala jak po filmovém interiéru podniku, tak po prostorné venkovní zahrádce, kterou by po řadě proměnlivých dnů mělo tento týden prohřívat slunce.

S obědy chodila po place také obsluha restaurace U Gregorů, kde se obědvalo jak v pivnici u výčepu, tak v zadních prostorách, kde bylo kolem poledne prakticky plno. Také tady část zákazníků využívala venkovní zahrádku a provozovatel může mít radost z brzkého návratu hostů.