Festival odstartoval už v pondělí plavbou Florentiny z Mělníka do Brandýsa nad Labem. Dnes se loď s více než padesáti kajutami a stovkou lůžek přesunula do Nymburka. Už odpoledne čekají na palubě hosty, kteří si mohou objednat čarodějnické menu připravené lodním kuchařem. K dostání jsou například Kouzelná řízková iluze s bramborovou alchymií, Čarodějnická svíčková ve smetanovém zaklínadle s houskovým zázrakem, případně Mystický vír z těstovinových vláken v rajčatové esenci se slizem, prasečími proutky a mléčnou hlínou.

Od 17 hodin je pak připraveno Čarodějnické rojení, v rámci nějž dojde na setkání s Ježibabou a kocourem v maskách. Konat se bude i soutěž o nejlepší masku, a to nejen pro děti.

Další dny pak přinesou nábřežní řemeslný i kulinářský jarmark. Připraven bude také program pro školní děti s ukázkami z práce poříčních policistů či drážních hasičů. Na řece se představí speciální plachetnice. Na palubě Florentiny se bude hrát divadlo pro děti a večer pak řada vystoupení pro dospělé.

V sobotu dojde i na populární box na lodi, kdy diváci budou moci pozorovat boxující borce přímo na palubě jedné z lodí, kde bude zřízen ring. Zájemci budou moci složit zkoušky a dostat kapitánský průkaz. Mezi Nymburkem a Poděbrady bude plout také výletní loď Blanice.

To nejzajímavější z programu festivalu nabízíme v přehledném boxu.

BOX:


úterý 30. dubna


15:00 – 20:00 prohlídky nové obytné lodi – hausbótu YB35 z charteru Lodě Česko a pro zájemce zkušební plavby (45 min.)

16:00 – 17:00 – plavba lodí Blanice z Poděbrad do Nymburka

17:00 – 18:00 – plavba lodí Blanice z Nymburka do Poděbrad

17:00 – 24:00 čarodějnické rojení


Netradiční setkání s Ježibabou a kocourem v maskách – soutěž o nej masku o krásné ceny, a to nejen pro děti.


21:00 – 24:00 GENERACE 75 veterán blues-rock


středa 1. května


09:00 – 18:00 prohlídky nové obytné lodi – hausbótu YB35 z charteru Lodě Česko a pro zájemce zkušební plavby (45 min.)

09:00 – 10:00 plavba lodí Blanice z Poděbrad do Nymburka

09:00 - 12:00 tančíme s IRIS

09.00 - 10.20 workshop výuky tanců: bachata a chacha

10.40 - 11.45 workshop výuky tanců: salsa a tango

10:00 - 19:00 prezentace nafukovacích plachetnic DinghyGO

12:00 – 13:45 divadelní pohádka „Ženich pro čertici“ - DS Jiří Poděbrady

14:30 – 15:30 plavba lodí Blanice z Nymburka do Poděbrad

16:00 – 17:00 plavba lodí Blanice z Poděbrad do Nymburka

17:00 – 18:00 plavba lodí Blanice z Nymburka do Poděbrad

18:00 Techtle Mechtle revue


čtvrtek 2. května


09:00 – 10:00 plavba lodí Blanice z Poděbrad do Nymburka

Ukázky pro školy:

10:00 - 13:00 ukázky práce Poříční policie – vybavení potápěčů, ukázky lodí

10:00 - 13:00 ukázky práce Cizinecké policie – kontrola dokladů a peněz

10:00 - 13:00 ukázky práce Policie ČR

10:00 – 17:00 ukázky techniky HZS Správa železnic, s.o. Nymburk

10:00 – 13:00 plavby lodí Blanice (20 min. plavba)

10:00 – 13:00 prohlídky hotelové lodi Florentina s výkladem

10:00 – 13:00 popularizace asistenčních systémů a ukázky jejich využití

10:00 – 13:00 BESIP-simulátor

10:00 – 11:00 divadelní pohádka Miroslav Hrabě – Rybářská pohádka

11:30 – 12:30 divadelní pohádka Miroslav Hrabě – Rybářská pohádka

10:00 – 19:00 kapitánské kurzy, kapitánské průkazy /

10:00 - 20:00 plavby převoznickou pramicí Oseček (11 osob)

10:00 - 20:00 pochoutkový a řemeslný jarmark

10:00 - 20:00 plavby lodí Mojmír (12 osob)

10:00 - 20:00 prezentaci nafukovacích plachetnic DinghyGO

10:00 - 18:00 BESIP simulátor, prezentace turistických destinací a ředitelství vodních cest

10:00 – 13:00 popularizace asistenčních systémů a ukázky jejich využití

10:00 - 15:00 Dopravní hřiště s Offroady, komentovaná ukázka ponorkové bitvy

14:30 – 15:30 plavba lodí Blanice z Nymburka do Poděbrad

16:00 – 17:00 plavba lodí Blanice z Poděbrad do Nymburka

10:00 - 12:00 exkurze Postřižinského pivovaru – účastníci setkání karavanů a lodí

14:00 prohlídka města s průvodcem Janem Řehounkem – účastníci setkání karavanů a lodí

17:00 – 18:00 plavba lodí Blanice z Nymburka do Poděbrad

19:00 KAFE U OSMANYHO


pátek 3. května


09:00 - 18:00 BESIP simulátor

Ukázky pro školy: 10:00 - 13:00 ukázky práce Poříční policie – vybavení potápěčů, ukázky lodí

10:00 - 13:00 ukázky práce Cizinecké policie – kontrola dokladů a peněz

10:00 - 13:00 ukázky práce Policie ČR

10:00 – 17:00 ukázky techniky HZS Správa železnic, s.o. Nymburk

10:00 – 13:00 plavby lodí Blanice (20 min. plavba)

10:00 – 13:00 prohlídky hotelové lodi Florentina s výkladem

10:00 – 13:00 popularizace asistenčních systémů a ukázky jejich využití

10:00 – 13:00 BESIP-simulátor

09:00 – 10:00 plavba lodí Blanice z Poděbrad do Nymburka

10:00 – 19:00 kapitánské kurzy, kapitánské průkazy /

10:00 - 15:00 RC TRUCK a RC klub SPTM

10:00 montáž ringu pro akci – Boxing on the river na hotelové lodi Florentina

10:00 prohlídka hydroelektrárny (max 25 osob) - účastníci setkání karavanů a lodí

10:00 - 18:00 BESIP, prezentace turistických destinací a ředitelství vodních cest

10:00 - 20:00 pochoutkový a řemeslný jarmark

10:00 - 20:00 prezentace nafukovacích plachetnic DinghyGO

10:00 - 20:00 plavby lodí Mojmír (12 osob)

10:00 - 20:00 plavby převoznickou pramicí Oseček (11 osob)

10:00 - 13:00 ukázky práce Poříční policie

10:00 - 15:00 RC TRUCK a RC klub SPTM

10:00 - 15:00 Dopravní hřiště s Offroady, komentovaná ukázka ponorkové bitvy

14:30 – 15:30 plavba lodí Blanice z Nymburka do Poděbrad

16:00 – 17:00 plavba lodí Blanice z Poděbrad do Nymburka

15:00 - 16:00 Malování Louise Art

17:00 – 18:00 ukázky pirátských válek - Terezínská Černá flotila z.s. a přehlídka mušketýrů ze 17.století

19:00 – 20:30 Vladimír Hron a Kapela THE DROPS

21:00 – 24:00 DJ JIŘÍ ŠTĚPO ŠTĚPÁNEK


sobota 4. května


10:00 - 15:00 RC TRUCK a RC klub SPTM

10:00 - 20:00 pochoutkový a řemeslný jarmark

10:00 -15:00 prezentace nafukovacích plachetnic DinghyGO

10:00 - 15:00 plavby lodí Mojmír (12 osob)

10:00 - 15:00 plavby převoznickou pramicí Oseček (11 osob)

16:00 – 18:00 ukázky pirátských válek - Terezínská Černá flotila z.s. a přehlídka mušketýrů ze 17.století

11:00 – 13:00 autogramiáda Jana Řehounka ke knihám „Tajemné stezky“

11:00 - 15:00 BOXING ON THE RIVER /

V rámci programu bude v 15 hodin Agáta Hanychová dražit podepsaný merch a obraz od známého boxera Rostislava

Osičky ve prospěch Asociace muskulárních dystrofiků v ČR.

15:00 - 15:30 charitativní dražba „zajímavostí“ pro Asociaci muskulárních dystrofiků v ČR

17:00 – 18:00 plavba lodí Blanice z Nymburka do Poděbrad

16:00 – 17:00 CAPELLA Marek Michl /

17:15 - 18:15 Lucie Třešňáková

18:30 – 19:30 Lukáš Koranda & Kapela/

19:45 – 20:45 Magda Malá

21:00 - 21:45 Divadelní spolek AMADIS Loučeň

22:00 - 24:00 ANGELS – Marek Černoch


neděle 5. května


10:00 - 20:00 pochoutkový a řemeslný jarmark

10:00 - 15:00 prezentaci nafukovacích plachetnic DinghyGO

10:00 - 15:00 plavby lodí Mojmír (12 osob)

10:00 - 15:00 plavby převoznickou pramicí Oseček (11 osob)

11:00 - 15:30 GURMÁNSKÁ EVROPA – restaurace hotelové lodi Florentina (ČR, CH, F, I)

České menu:

Kulajda se zastřeným vejcem, Konfitované kachní stehno se skořicovým zelím a bramborovým knedlíkem

Dukátové buchtičky se šodó a sněhovými pusinkami

Švýcarské menu:

Zeleninový krém s opečeným chlebem, Sýrové fondue

Čokoládovo-oříškový dort s omáčkou z lesního ovoce

Francouzské menu:

Francouzská cibulačka se sýrovými krutony, Beef Bourguignon (Hovězí maso na červeném víně s kořenovou

zeleninou, slaninou a bylinkami, šťouchaným bramborem)

Créme Brulée s čerstvým ovocem.

Italské menu:

Minestrone polévka, Telecí saltimbocca se šalvějí a parmskou šunkou a pečené grenaile

Panna cotta s višněmi.

15:00 - 15:20 ARTrosa - Mužoreti Hořice

15:30 – 16:30 Mažoretky SKP Nymburk

16:45 - 17:15 ARTrosa - Mužoreti Hořice

17:00 – 18:00 plavba lodí Blanice z Nymburka do Poděbrad

Hudební produkce:

11:00 -15:00 Malý orchestr Mladá Boleslav

Hasičská dechová hudba Lysá nad Labem

Mažoretky Queens Štětí

19:00 - 20:30 Nejhezčí Nedvědovky s Honzou Nedvědem ml.


pondělí 6. května + úterý 7. května


Ukázky pro školy: 09:00 - 10:00 plavby lodí Blanice z Poděbrad do Nymburka

10:00 - 13:00 ukázky práce Poříční policie – vybavení potápěčů, ukázky lodí

10:00 - 13:00 ukázky práce Cizinecké policie – kontrola dokladů a peněz

10:00 - 13:00 ukázky práce Policie ČR

10:00 – 13:00 plavby lodí Blanice (20 min. plavba)

10:00 – 13:00 prohlídky hotelové lodi Florentina s výkladem

10:00 – 13:00 popularizace asistenčních systémů a ukázky jejich využití

10:00 – 13:00 BESIP-simulátor

12:00 - 13:00 plavby lodí Blanice z Nymburka do Poděbrad


úterý: 20:00 – 24:00 #FUNKYBOAT


středa 8. května


kyvadlová plavba lodi Blanice na trase Poděbrady – Nymburk a zpět


10:00 – 11:00 RÝMORAJ

11:00 - 12:00 OLD COUNTRY BOYS „Marcela Sixty“

12:00 - 13:00 NAČAREJ

13:00 – 14:00 Lážo Plážo

14:00 – vyplutí hotelové lodi Florentina do Hradištka

14:30 – 15:30 VEE LEE DUO

15:30 – 16:30 VLÁDA

Hradišťko

16:30 - 17:30 TROJ BOY

17:30 - 18:30 COMENDY & BEAT

18:30 – 20:00 LACHTANI Vládi Lacha /

20:15 odjezd autobusu z Hradišťka do Nymburka