Půjde o unikátní nadstandardní službu, při níž se budou moci rodička i její blízcí cítit po celou dobu kolem porodu jako v domácím prostředí. Nové porodnické byty budou k dispozici od dubna v podkroví pavilonu B. Podle zveřejněných snímků finišují poslední dokončovací práce.

„Maminky si v naší porodnici mohou zvolit mezi různými standardy pokojů. Apartmány chceme vyjít vstříc rodinám, které chtějí být od prvního okamžiku spolu,“ vysvětlila jednatelka nemocnice Nela Kvačková.

Nymburská porodnice se prezentuje jako rodinná a přátelská, zároveň však využívající moderní technologie. „Jsme rodinná porodnice a gynekologie, která se snaží postupně rozvíjet naše služby tak, aby se u nás nastávající maminky cítili bezpečně a jako doma,“ doplnila mluvčí nemocnice Michaela Prchlíková.

V závěru loňského roku prošlo zásadní rekonstrukcí celé porodnické oddělení, které se díky novému vybavení i technologiím zcela proměnilo na moderní zařízení se vším komfortem. Poslední novinkou je porodnický gauč, který se stal součástí jednoho z nových porodnických boxů. „Je aktuálně velmi populární alternativou porodního lůžka a nám na oddělení nemohl chybět,“ vysvětlila jednatelka nemocnice.