Historickou výmalbu v podloubí objevili loni při své práci restaurátoři. Bylo rozhodnuto, že po přípravných pracích bude obnovena. Poslední týdny se do podloubí vrátilo lešení a začaly finální práce. Klenba o rozsahu zhruba 26 metrů čtverečních dostala květinový dekor, který vychází z objevených motivů. Konečná výzdoba je kombinací vycházející z odhalených fragmentů. Například v 19. století byly některé prvky daleko zdobnější a řemeslně lépe provedené než ty pozdější.

V loňském roce byly provedeny opravy omítek, zajištění nálezů z předchozích průzkumů, odstraněna poslední nevyhovující vrstva výmalby a úprava povrchů pro návrat květinové výmalby. Restaurátor Šimon Vahala během zimy pracoval na základě nálezů na rekonstrukci maleb. Finální návrh byl konzultován s pracovníky Národního památkového ústavu.

Návratem výzdoby a kompletní výmalbou zbytku podloubí pokračuje průběžná péče o historickou budovu radnice, která je kulturní památkou a nachází se v městské památkové zóně. Rekonstrukce podloubí vyšla město na 690 tisíc korun.