V Nymburce zahájil tradiční prodejce vánočních stromků Václav Volavka prodej už před několika dny. Sám ovládá prodejní místo na parkovišti před hypermarketem Albert, přičemž stejná firma nabízí stromky také u Kauflandu i u poděbradského Tesca.

Stromky podle něj nezdražily už několik let a letos dokonce některé v řádech desetikorun i zlevnily. Zákazníci si mohou vybrat od tradičních jedliček, smrčků a borovic až po různé speciálnější stromky. „Čekáme speciální zásilku jedlí z Francie. Pro ty si chodí stálí zákazníci, to jsou zřejmě nejkrásnější stromky, které každoročně nabízíme,“ konstatoval Volavka.

Po dvanácti letech se veřejnosti otevřely prostory bývalé nádražní restaurace. V rozlehlých prostorách se nyní nacházejí řemeslná pekárna Loaf, podnik Královská čokoláda a nové Turistické informační centrum.
Poděbradské nádraží ožilo. Nová pekárna nestíhala, zájem lidí byl obrovský

Letošní nabídka obsahuje také malé stromky v květináčích, i zhruba nízké metrové smrčky. „Ty mají v oblibě zejména starší zákazníci. Třeba v Poděbradech není už v těchto dnech problém prodat takových nízkých stromků i dvacet denně,“ říká prodejce.

Stromky jsou rozdělené do několika kategorií. Ty úplně nejlevnější vyjdou na 200 korun, ty nejdražší na 1400 korun. Samozřejmostí jsou doprovodné služby včetně oklestění a zabalení. Na stánku jsou k dispozici také jmelí, svícny či stojánky na stromečky.