U Vesláku jsme zastihli na cyklostezce přijíždějící běžařku od Poděbrad. Ještě před sportovním areálem však otočila a rychlým odpichováním mizela na běžkách zpět k lázeňskému městu. Zatímco labutě poklidně pluly na sousední hladině Labe.

Sníh komplikuje dopravu, ilustrační foto
Očekávaný příděl sněhu zpomalil dopravu. Někde lámal stromy a větve

Rekreační běžci museli dávat pozor při seběhu z točité lávky u zdymadla. Ta sice není strmá, ale i tak by uklouznutí na podjíždějící podložce mohlo mít fatální následky.

Nejživěji bylo v parku pod hradbami. Jeden z mála nymburských kopečků při výjimečné sněhové nadílce využívají děti s rodiči k bobování a sáňkování. Že je přitom dostatek zábavy pro všechny a vyblbnou se i dospělí, uvidíte na jednom z našich videí.

Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Stejně tak se můžete pokochat nezvyklými pohledy na sídliště včetně letošní novinky, vánočního stromu u restaurace Skleník. Pod bílým příkrovem se ocitla i stavba bazénu, zimní stadion či vedlejší opravená hasičská stanice. No a rozhodně si nemůžete nechat ujít pohled na centrum města, jemuž vévodí už ozdobený vánoční strom, výzdoba u morového sloupu či připravené stánky na prodej svařáku při nedělním zahájení adventu. To vše s bílým romantickým příkrovem.