Při procházce mezi zamrzlými jezírky, z nichž rostou kmeny stromů, si člověk může připadat jako v divoké severské přírodě a s trochou fantazie se přenese třeba do Skandinávie. Procházku po nezvykle vypadajícím Ostrově nabízíme i díky naší fotogalerii a videím.

Při putování po Ostrově je však nutné dodržovat bezpečnostní pravidla. Voda je zamrzlá jen místy, a to zpravidla velmi slabě. V žádném případě tak nestojí za to zkoušet pevnost ledové plochy, která byla na první pohled v úterý dopoledne velmi křehká. Pořídit si unikátní snímky zimních lagun jde i z bezpečných suchých prostor mezi nimi.

Nymburský Ostrov nabízí po záplavách a nastalých mrazech neobyčejné výjevy připomínající spíše přírodu v severských zemích. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Poblíž mostu z ulice U Starého Labe pracovali zaměstnanci Technických služeb Nymburk, kteří odklízeli části stromů popadaných kvůli podmáčenému terénu. Už o víkendu v době, kdy byla hladina rozlité řeky výše, na místě zasahovali nymburští dobrovolní hasiči, kteří z vody vytahovali spadlé kmeny.