Ulice Karla Čapka a Zbožská. To je lokalita, ve které město nově zakazuje provoz hazardních her. Změny ve vyhlášce, která byla do této doby platná od roku 2011, vyplynuly podle mluvčího radnice Petra Černohouse ze dvou vážných důvodů.

První z nich je, že v ulici Karla Čapka se nachází Mateřská škola U pejska a kočičky, přiléhá k ní rekonstruované dětské hřiště Nezlobiště a v budově vedle funguje učňovské středisko kadeřnic. Výherní hrací přístroje umístěné v restauraci Skleník ve Zbožské ulici jsou provozovány přímo na hlavní příchozí a příjezdové trase 
k Základní škole Letců R.A.F.. „Souhlasím s tím naprosto. Ale nejen kvůli dětem, ty nějaké automaty ještě tolik nevnímají. Ale hlavně kvůli tomu, že se v hernách schází pochybné existence. Ať si jdou hrát někam stranou," myslí si maminka Eva Skoupá.

Místostarostka Adriena Gabrielová vidí jako další 
z důvodů rozšíření zákazu 
i dlouhodobé porušování nočního klidu, na který si lidé z okolí často stěžují, častý nepořádek na veřejném prostranství a projevy vandalizmu. Proto také město přistoupilo k omezení provozní doby všech takových zařízení. Provozovatelé mohou mít herny nově otevřené od 10 dopoledne do půlnoci. A to s účinností ještě v tomto roce.

Od ledna dojde k dalšímu výraznému omezení hazardních her a to od 1. ledna 2017, kdy mají vejít v platnost zákony o hazardních hrách, o dani z hazardních her a další související právní úpravy, které se hazardu týkají.