Těm, kdo nyní procházejí kolem baby boxu a zadního vchodu do nemocnice, se naskytl naprosto nový pohled do celého nemocničního areálu. Budova bývalé patologie je pryč. Na místě stavební dělníci v pondělí odpoledne úhledně zarovnali zeminu. Po bouracích pracích z minulých dnů zde tak nezbylo nic kromě kousku vykouslého cihlového plotu. Jinak je do areálu vidět z Tylovy ulice stejně dobře jako od hlavního vchodu z Boleslavské třídy.

Tento pohled však nepotrvá dlouho. Vedení nemocnice už zde plánuje stavbu úplně nového pavilonu. „Interně mu říkáme pavilon Ponte. Ve třech nadzemních podlažích propojí budovy D a E tak, abychom pacienty z oddělení následné péče nemuseli převážet na vyšetření venkovním prostorem,“ vysvětlila jednatelka nemocnice Nela Gvoždiaková.

To však pochopitelně nebude jediná funkce nového objektu v areálu nemocnice. V přízemí v něm najdou své místo ambulance přidružené k urgentnímu příjmu. V prvním a druhém patře pak vyrostou nová lůžková oddělení.

Relaxační zóna rozkvetla

Místo po loni zdemolovaných budovách také stále mění svoji tvář. Už před časem na části vyrostlo parkoviště a u něj místo se stojany pro kola. Další část uvolněného prostoru tvoří oddychová zóna, na níž se objevily lavičky a nádoby s květinami. Ty v posledních dnech rozkvetly a místo je tak aktuálně jedním z nekrásnějších nemocničních prostor. Za což vedení sklízí pochvalu i na sociálních sítích. „Snažíme se pořád zlepšovat prostředí pro naše zaměstnance i pacienty. Doufám, že do konce roku se nám podaří uskutečnit všechny plány a naše nemocnice prokoukne ještě víc,“ doplnila jednatelka nemocnice.