Všechna auta, která budou chtít město opustit směrem na Všechlapy, Bobnice, Krchleby a obecně ve směru na Mladou Boleslav, nebo se dostat do části Nymburka za přejezdem, budou muset na poměrně dlouhou objízdnou trasu.

Na nyní opravovaném kruhovém objezdu u Hudebního klubu Mlejn se dají doprava po Velkých Valech, dále Poděbradskou ulicí s výjezdem do Babína, odbočením vlevo na Budiměřice a nájezdem na obchvat města. To pokud pojedou od centra.
V opačném směru to platí stejně s nájezdem na obchvat u Všechlapského vršku.

Alternativní trasou je pak cesta přes Veleliby.

Několik stovek lidí si přišlo poslechnout hity z dílny Freddieho Mercuryho a spol. v provedení revivalové kapely Prague Queen.
OBRAZEM: V Nymburce vítali jaro. Na náměstí zahrála hity skupina Prague Queen

Dobrou zprávou je ta, že v době uzavírky nadjezdu bude už zprovozněn zmíněný kruhový objezd u Hudebního klubu Mlejn a jiná zásadnější komplikace by tak řidiče neměla brzdit.

Změny se dotknou i autobusů

Uzavírka a rekonstrukce železničního nadjezdu, který je ve špatném technickém stavu, se chystala několik let. Provedena měla být loni, ale kvůli komplikacím s výstavbou obou kruhových objezdů na ni došlo až nyní. Přesný termín dokončení prací a otevření nadjezdu zatím dán není.

„Oprava uzavře nadjezd přes železniční trať na předpokládaných šest až devět měsíců, tedy zhruba do konce listopadu,“ uvedla mluvčí radnice Olga Vendlová.

Po úpravách v Oboře, které v těchto týdnech vrcholí, přijde na řadu i Bažantnice.
Městské lesy v Poděbradech čekají zásadní změny. Někde bude možná samotěžba

Změny se dotknou autobusových linek PID 434, 436, 499 a 676. Chodníky na nadjezdu zůstanou v době oprav otevřené, chodců se tedy omezení týkat nebudou.