V Nymburce se situace kolem mladých lékařů, kteří požadovali v souvislosti s celostátní iniciativou kromě změny systému přesčasů i navýšení mezd, týkala pěti lékařů z chirurgického oddělení. S nimi už jednatelka několik týdnů jednala a výsledkem je dohoda, která nijak neovlivní chod chirurgického oddělení.

Oblastní nemocnice Kolín.
Přesčasy vypovědělo 67 lékařů. Kolínská nemocnice bude omezovat péči

„Nakonec výpovědi z přesčasů podali tři lékaři, přičemž v jednom případě jde o čistě formální záležitost a symbolickou podporu. Také zbylí dva lékaři chtějí spíše symbolicky vyjádřit podporu celostátní iniciativě, než že by si zásadně stěžovali na systém nastavený v naší nemocnici,“ řekla jednatelka Nela Gvoždiaková.

Pro pacienty se tedy od 1. prosince nic nemění, všechna oddělení budou fungovat v dosavadní podobě. Tedy kromě gynekologicko – porodnického oddělení, které procházelo poslední měsíc úpravami a maminky musely v listopadu rodit v porodnicích sousedních měst. Od prosince se však do nymburské porodnice znovu rodičky vrací.

Nemocnice v Městci Králové.Nemocnice v Městci Králové.Zdroj: Deník / Miroslav Jilemnický

Žádné změny se od 1. prosince v souvislosti s problémem přesčasů lékařů nedotknou ani nemocnice v Městci Králové. Potvrdil to předseda představenstva a zároveň starosta města Milan Pavlík. „Náš systém je trochu jinak nastavený a nás se problémy s výpověďmi lékařů nijak nedotknou. Nikdo takovou výpověď nepodal a pacienti budou mít péči, na jakou jsou u nás běžně zvyklí,“ řekl Pavlík. Městská nemocnice v Městci Králové je akciovou společností plně v rukách města.