Zájemci o otevření lávky se mají sejít na obou březích i na chodníku kamenného mostu, který bude pro tuto akci zpřístupněn. „Na příchozí čeká doprovodný program moderovaný Barborou Mottlovou,“ uvedl mluvčí radnice Petr Černohous. K vidění bude vzdušná akrobacie, otevřený závod otužilců, zazní Moon River v podání jazzového trumpetisty Julia Baroše. Zajímavý bude i pohled na defilé nymburských lodí.

Z koncertu revivalů Jimiho Hendrixe a Janis Joplinové.v Boss Baru v Poděbradech.
OBRAZEM: Janis Joplin a Jimi Hendrix nadchli poděbradské publikum

Vedení radnice poslední dny slibovalo otevření lávky do konce měsíce. Přesný termín už má naplánovaný také delší dobu, ale veřejnost s ním zatím nechtěla seznámit kvůli případným komplikacím při kolaudačním řízení. Nyní je tedy termín oznámen a první adventní neděle tak bude v Nymburce svátečním dnem hned z několika důvodů.

Lávka v pondělí podstoupila zátěžovou zkoušku, když nad řeku najely na konstrukci čtyři nákladní vozy Tatra.

Čtyři nákladní vozy Tatra vjely v pondělí dopoledne na novou lávku přes Labe. Provedly tak zatěžkávací zkoušku, při níž byli připraveni odborníci se speciálními měřícími přístroji.
VIDEO: Náklaďáky najely na nymburskou lávku, zatěžkávací test má za sebou

Lávku ještě čeká prohlídka od potápěčů. K jejímu stavu se kvůli kolaudaci musí vyjádřit hned několik úřadů, například Státní plavební správa, či Povodí Labe. „Věříme, že výsledky budou v požadované shodě a nebude nic bránit zdárné kolaudaci stavby. Teprve poté bude možné předat lávku k bezpečnému užívání veřejností,“ uvedl minulý týden odborník na mosty dohlížející na celou stavbu Petr Vítek.