Nasvícení lávky je napojeno na soustavu veřejného osvětlení. Polovina lávky se rozsvěcí současně s lampami na Zálabí, druhá polovina společně s večerním osvětlením v centru. Osvětlení města se zapíná vždy postupně, aby se předešlo jevu zvanému nárazový proud ve světelných zařízeních.

Samotné osvětlení lávky je rozděleno do dvou částí – oblouky a mostovka. „Tyto části mohou svítit společně, nebo je možné mít osvětlenou pouze mostovku. Osvětlení mostovky je navrženo v souladu s platnými normami tak, aby byl provoz na lávce bezpečný,“ uvedla mluvčí radnice Olga Vendlová.

Už za pár dnů, na první adventní neděli, se lávka rozsvítí před publikem na obou březích Labe. K vidění bude program na oslavu této unikátní stavby. Jeho součástí bude vzdušná akrobacie, zazní píseň Moon River v podání jazzového trumpetisty Julia Baroše a tematicky vypluje flotila nymburských lodí.

Netradiční, avšak zatím blíže nespecifikovaný bude i akt slavnostního přestřižení pásky. „Všichni budou mít možnost připít na novou nymburskou krásku. A projít se po ní, než se přesunou na náměstí Přemyslovců na rozsvícení vánočního stromu s programem od 16.30 hodin,“ doplnila mluvčí nymburské radnice.