Nasvícení lávky je napojeno na soustavu veřejného osvětlení. Polovina lávky se rozsvěcí současně s lampami na Zálabí, druhá polovina společně s večerním osvětlením v centru. Osvětlení města se zapíná vždy postupně, aby se předešlo jevu zvanému nárazový proud ve světelných zařízeních.

Samotné osvětlení lávky je rozděleno do dvou částí – oblouky a mostovka. „Tyto části mohou svítit společně, nebo je možné mít osvětlenou pouze mostovku. Osvětlení mostovky je navrženo v souladu s platnými normami tak, aby byl provoz na lávce bezpečný,“ uvedla mluvčí radnice Olga Vendlová.

Nákladní vůz s přívěsem plným vánočních stromků dorazil v sobotu k hypermarketu Albert v Nymburce.
Vánoční stromky letos nezdraží, říká obchodník. V Nymburce už prodej začal

Už za pár dnů, na první adventní neděli, se lávka rozsvítí před publikem na obou březích Labe. K vidění bude program na oslavu této unikátní stavby. Jeho součástí bude vzdušná akrobacie, zazní píseň Moon River v podání jazzového trumpetisty Julia Baroše a tematicky vypluje flotila nymburských lodí.

Netradiční, avšak zatím blíže nespecifikovaný bude i akt slavnostního přestřižení pásky. „Všichni budou mít možnost připít na novou nymburskou krásku. A projít se po ní, než se přesunou na náměstí Přemyslovců na rozsvícení vánočního stromu s programem od 16.30 hodin,“ doplnila mluvčí nymburské radnice.