Na kruhovém objezdu v současné době probíhá především dláždění. A to jak jeho vnitřní části, tak přilehlých chodníků. Uvnitř kruhového objezdu bude zemina, kterou buď ještě letos, nebo příští jaro osází Technické služby zelení. V dalších týdnech pak čeká dělníky pokládka povrchů včetně těch asfaltových. Nakonec přijde na řadu vodorovné dopravní značení. „Jediným problémem kvůli kolaudaci by mohla být sousední stavba parkoviště před budovou policie. Součástí jejich projektu je i chodník před budovou, ovšem bez něj nám policie ani stavební úřad nezkolauduje naši stavbu. Oni však mají termín dokončení do půli prosince,“ řekl Vít Zápotočný, výkonný ředitel firmy ČNES.

Pokud by skutečně nedošlo ke kolaudaci, kruhový objezd by byl přesto zprůjezdněn, nicméně platilo by, že auta stále projíždí stavbou a nemohly by být využity některé přechody pro chodce vedoucí ke zmíněnému chodníku. Stavba parkoviště je zakázkou města. „Pokusíme se s vedením města domluvit, aby stavbu klíčového chodníku dokončili co nejdříve,“ uvedl Martin Kupka, krajský radní pro oblast silniční dopravy.

Ještě letos se počítá s opravou poškozených objízdných tras. „Počítáme, že bychom opravili silnice v ulici V Kolonii a v Tyršově,“ potvrdil Zápotočný.

Poslední závazek, oprava špatně postaveného prvního kruhového objezdu před Hudebním klubem Mlejn, by tak zůstala na jaro. „V tomto případě máme podezření na vážnější narušení stavby. V každém případě bude muset být vyměněna dlažba v prstenci uvnitř objezdu,“ vysvětlil výkonný ředitel ČNESu.

Oprava nadjezdu začne v dubnu

Ze strany krajského úřadu bude i v tomto případě časový tlak, protože od 1. dubna by měla začít zásadní oprava železničního nadjezdu. Ta měla být v běhu už dříve, ovšem byla kvůli zpoždění s kruhovými objezdy odložena. Uzavření obou míst současně by pro řidiče znamenalo obrovské komplikace. „Jsme vázáni časovým využitím peněz vyčleněných na tuto akci. Také už jsou domluvené výluky s Českými drahami,“ doplnil středočeský radní.

Dalším zásadním dopravním projektem, který se chystá po opravě železničního nadjezdu, bude oprava kamenného mostu. Podle dostupných informací by měl být mimo jiné také rozšířen, aby se po něm mohli pohybovat i chodci.