Na obou sídlištích, tedy v Jankovicích i na starém drahelickém, se objevily speciální modré kontejnery s upozorněním, že jsou určeny právě na vánoční stromky. V pátek po poledni jsme v Jankovicích napočítali tři takové nádoby určené pro stromky. Tou dobou ležely v některých tři stromky, jinde jen jeden větší. Podobné to bylo i na druhém sídlišti.

Speciální modré kontejnery jsou určeny pro vánoční stromky.Speciální modré kontejnery jsou určeny pro vánoční stromky.Zdroj: Deník/Miroslav S. Jilemnický

Kromě zmíněných míst jsou speciální kontejnery přistaveny také u domů na Labské terase. „Ostatní mohou odkládat vánoční stromky vedle veřejných kontejnerových stanovišť na směsný komunální odpad nebo stanovišť tříděného odpadu. Majitelé nádob na biologicky rozložitelný odpad je mohou po rozřezání na menší části uložit do této nádoby. Obsah musí být vysypatelný a nádoba uzavřena víkem. Dále je možné stromky odevzdat na sběrný dvůr,“ informovaly Technické služby.

Dá se předpokládat, že kontejnery se začnou plnit už zkraje tohoto týdne. Technické služby budou připraveny podle potřeby ty plné svážet a nahrazovat za prázdné.