Nymburk vydává stolní kalendáře již řadu let. Ten letošní kalendář je unikátní v tom, že si ho připravili sami Nymburáci. Celkem 58 fotografů poslalo během léta prostřednictvím webové aplikace neuvěřitelných 349 snímků. Vybrat z nich 54 nebylo jednoduché. Rozhodla nejen kvalita, ale i téma. Nový kalendář zachycuje město přímo očima obyvatel.

Na titulní straně je pohled na zasněžené nymburské hradby, park pod nimi a za ním vyčnívající horní část kostela svatého Jiljí. Nově je v kalendáři i přehled pevně daných akcí v přestupném roce 2020. Podle místostarostky Stanislavy Tiché se radnice snažila kalendář koncipovat tak, aby nabízel různé pohledy na různá místa ve všech ročních obdobích. „Děkujeme všem autorům za jejich fotky a hlavně za to, že mají Nymburk rádi a jsou ochotni se o svůj pohled na naše město podělit. Snad se bude kalendář líbit stejně jako nám,“ uvedla Stanislava Tichá.

V prodeji je i nástěnný kalendář. Ten připomíná, že od postavení železniční trati Kolín – Nymburk – Mladá Boleslav uplyne v roce 2020 rovných 150 let. Unikátní fotografie poskytl ze svého archivu spisovatel Jan Řehounek.

Oba kalendáře je možné zakoupit na náměstí v Turistickém informačním centru vedle radnice. Stolní kalendář stojí 80 korun, nástěnný pak 120 korun. Kupující tak navíc přispějí na dobrou věc. „Koupí kalendáře každý přispěje částkou 20, respektive 30 korun na znovunavrácení památníku připomínajícího prezidenta Masaryka vedle rodinné vily Nebeských na Palackého třídě,“ řekl mluvčí radnice Petr Černohous.

Svůj kalendář na příští rok vydaly i Milovice. Jmenuje se Milovice jinak. V kalendáři zájemci naleznou fotografie tak trochu z jiného pohledu na věkově nejmladší město v zemi. Také v něm jsou zařazeny vítězné fotografie z Fotosoutěže. Cena kalendáře činí 100 korun. K dostání je rovněž v místním Turistickém informačním centru, ale i v Městské knihovně. Radnice upozorňuje, že vydáno bylo omezené množství kalendářů a pochopitelně tak platí známé pravidlo o tom, že kdo dřív přijde, ten uspěje.