Komediálně edukativní představení má spát a nenudí ani mladší, na rychlé akce zvyklé publikum. Trojice herců Vincent Navrátil, Ondřej Kubina a Alexej Kolva přibližuje obsah historických románů i současné literatury pomocí aktuálního slovníku a často s odkazy na moderní technologie.

„My máme zkušenost s divadelním představením Shakespeare ve 120 minutách. Což je propojení všech dramatikových her ve dvou hodinách. Je to vtipně podané a mě napadlo, že by bylo dobré udělat něco podobného pro maturanty. Řekli jsme si, že vybereme dvacet knížek potřebných k maturitě, které se dobře zparodují, nebo spíše vysvětlí, každá ve čtyřech minutách,“ řekl o představení herec Ondřej Kubina pocházející z Kovanic za Nymburkem.

Setkání s Ondřejem Vetchým v úterý 28. března 2023.
Do křesla pro hosta si v Poděbradech tentokrát pozvali herce Ondřeje Vetchého

Obava z toho, že studenti budou na jejich představení usínat, nebo dokonce po hercích něco házet, se ukázala jako zbytečná. Představení školáci přijali a často ocenili někdy i ostřejší slang znějící z pódia. Jestli něco z toho skutečně využijí u brzkých maturit, se uvidí už za pár týdnů.