Lehký užitkový elektromobil Selvo má dvě místa pro přepravu osob. Nosnost korby je 500 kilogramů s možností jejího elektromechanického zvedání. Dalšími technickými parametry jsou maximální rychlost 45 kilometrů za hodinu, dojezd až 115 kilometrů v závislosti na podmínkách a elektrický výstup pro možnost připojení ručního elektrického nářadí. Jeho pořizovací cena činí přes 600 tisíc korun, přičemž dotace pokryla třetinu těchto nákladů.

O dotaci požádaly přímo TS. „Vzhledem k využívání již dvou elektromobilů jsme se rozhodli využít výzvy vyhlášenou Ministerstvem životního prostředí ČR a podat žádost o podporu při pořízení elektrovozidla, které by bylo dále využito při údržbě veřejné zeleně. K tomuto účelu jsme zpracovali projekt s názvem Pořízení užitkového elektromobilu – TS města Nymburka,“ vysvětlil ředitel TS Josef Kubiš.

Podle místostarosty Bořka Černého cesta elektromobility v rámci TS není jen současný trend, ale také smysluplný krok subjektu, který se stará o městskou zeleň a úklid celého města. „Díky těmto elektromobilům zároveň nedochází ke znečišťování ovzduší,“ ocenil místostarosta, který má v kompetenci správu městského majetku.