Informaci potvrdil mluvčí radnice Petr Černohous. „Město Nymburk uspělo s projektem Dogparku v prvním ročníku participativního rozpočtu. Za dotaci 400 tisíc korun bude možné realizovat psí park, který nabídne všem milovníkům psích kamarádů svůj jedinečný prostor,“ uvedl Petr Černohous.

Projekt psího parku představuje ojedinělý záměr ve městě, který nabídne obyvatelům města a jejich psům možnost vyžití a nový způsob zábavy na čerstvém vzduchu. Jedná se o oplocený prostor, jehož součástí je několik prvků agility, jako je kladina, slalom, proskok a další. Park bude doplněn také pítkem. Prostor dále zahrnuje lavičky k odpočinku a také odpadkové koše pro dodržení čistoty parku. Psi se mohou v prostoru pro ně vyhrazeném pohybovat na volno, bez obojku a náhubku. Provozní řád, otevírací doba a další údaje budou uvedeny na infotabuli, která bude návštěvníky vítat u vstupu.

Na ploše parku se nachází několik vzrostlých stromů, které poskytnou návštěvníkům především v horkém létě velmi potřebný stín. Prostor je tedy zaplněn zelení a je příjemně členitý, což dělá park o to zajímavějším a zábavnějším místem. Projekt psího parku bude v lokalitě, v jejíž bezprostřední blízkosti se rozkládá jedno ze dvou městských sídlišť a navazuje na ni městská část Drahelice s dalšími bytovými domy. „Lidé ze sídlišť, kteří jen těžko hledají vhodný prostor k volnému pohybu svého psa v blízkosti svého domu, tuto možnost jistě ocení. Věříme, že dobrá dostupnost parku z cyklostezky u řeky Labe bude vybízet k návštěvě i ostatní. Projekt bude vytvořen na pozemcích v majetku města Nymburk,“ píše v rámci navrhovaného projektu.

Město Nymburk registruje na 15 tisíc obyvatel přibližně 1 300 chovaných psů. Pejskaři tak představují komunitu, stejně jako jsou například cyklisté, nebo jiné zájmové skupiny. Dogpark beze sporu přináší také výhodu socializace psů, která je pro jejich výchovu a výcvik velmi důležitá. „Ale nezapomínejme také na interakci mezi občany samotnými, kteří si během vzájemného setkávání mohou vyměňovat své zkušenosti a názory. Oplocený a uzavřený venkovní prostor umožňující výběh, trénink a výchovu psů ve městě považujeme za velmi účelně vynaložené prostředky. Bude se jednat o nové místo k setkávání, sportování a zábavě pro psy a jejich majitele,“ uzavírají autoři projektu.