Jasno má vedení radnice o výši úvěru i konkrétní bance. „Máme čistý stůl a dostatečné finanční rezervy pro další velké investice, jako je novostavba krytého bazénu. Můžeme si dovolit přijmout úvěr ve výši 380 milionů korun. Zároveň sledujeme vypsání dotací, které bychom mohli využít,“ uvedl starosta.

Aktuálně je podle radnice Nymburk bez výrazného úvěrového zatížení. Poslední větší úvěr, který se váže k nemocnici, bude doplacen v roce 2024.

Průměr příjmů do městského rozpočtu činí za poslední čtyři roky kolem 393 milionů korun. Strop bezpečné zadluženosti je letos pro Nymburk 600 milion korun. Radní tak rozhodli o doporučení zastupitelstvu města uzavřít smlouvu o přijetí úvěru od České spořitelny a schválit investiční akci týkající se bazénu u zimního stadionu včetně zahájení stavby. Zastupitelé o tom budou hlasovat ve středu 13. dubna.

Radnice má k bazénu kompletně hotovou projektovou dokumentaci a v únoru získala stavební povolení.

Projekt nového bazénu se přesunul z lokality toho stávajícího, který měl projít kompletní přestavbou, na „zelenou louku“ za zimní stadion.

Radnice už před časem zveřejnila několik vizualizací a první čísla.

Bazén měl stát přibližně 230 milionů korun a jeho roční náklady bez odečtení příjmů by se měly pohybovat kolem 9 milionů korun. Je však jasné, že vzhledem ke zdražování se cena stavby a pravděpodobně i každoroční náklady na provoz výrazně zvýší.