Pokoje si je možné v případě zájmu zarezervovat dopředu a čas s novým potomkem v nich mohou trávit nejen čerstvé maminky, ale i jejich příbuzní a blízcí. Cena za tuto nadstandardní službu je 4900 korun za noc a její součástí je i celodenní luxusní strava laděná nutričními terapeuty.

U slavnostního otevření vyjádřilo nad začátkem nové služby spokojenost jednatelka nemocnice Nela Kvačková. „Už po rekonstrukci porodnice v závěru loňského roku se ukazuje, že jdeme správnou cestou a zatímco jinde počty porodů klesají, u nás stoupají. Například v úterý se u nás narodilo pět miminek, přičemž za běžné chceme považovat tři miminka denně,“ řekla Kvačková.

Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Pak došlo na stříhání pásek u všech tří apartmánů a jejich prohlídku. Působí jako klasické byty s postelemi, gaučem, televizí, či samostatným sociálním zařízením. Prostory, ve kterých se byty pro novopečené maminky nacházejí, navazují přímo na porodnické oddělení a jsou v podkroví pavilonu B. Personál to tedy také nebude mít s obstaráváním apartmánů náročnější, než u dalších pokojů.

„Maminky si v naší porodnici mohou zvolit mezi různými standardy pokojů. Apartmány chceme vyjít vstříc rodinám, které chtějí být od prvního okamžiku spolu,“ vysvětlila jednatelka nemocnice.

Nymburská porodnice se prezentuje jako rodinná a přátelská, zároveň však využívající moderní technologie. „Jsme rodinná porodnice a gynekologie, která se snaží postupně rozvíjet naše služby tak, aby se u nás nastávající maminky cítili bezpečně a jako doma,“ doplnila mluvčí nemocnice Michaela Prchlíková.

Uvnitř nedostavěných a nevyužitých částí Růžového slona.
Realita uvnitř Růžového slona a Hlinkových domů? Jako ve vybydlených domech

V závěru loňského roku prošlo zásadní rekonstrukcí celé porodnické oddělení, které se díky novému vybavení i technologiím zcela proměnilo na moderní zařízení se vším komfortem. Poslední novinkou je porodnický gauč, který se stal součástí jednoho z nových porodnických boxů. „Je aktuálně velmi populární alternativou porodního lůžka a nám na oddělení nemohl chybět,“ vysvětlila jednatelka nemocnice.